Tragická událost v ostravské nemocnici silně otřásla celou Českou republikou a okamžitě se zvedla vlna solidarity se dvěma vážně zraněnými a pozůstalými po sedmi obětech. Pomoci se rozhodlo také město Valašské Meziříčí.

„Nikdo z nás si nedokáže představit, čím si tito lidé prošli a jak se dnes jejich blízcí cítí. Zastupitelé se proto jednomyslně rozhodli podpořit každou z rodin dotčených střelbou částkou deset tisíc korun. Celkově se tak jedná o devadesát tisíc, které poskytneme ve prospěch rodin zraněných a obětí,“ řekl starosta Robert Stržínek.

Připomněl, že obdobně postupovalo město Valašské Meziříčí v roce 2015, kdy rovněž finančně pomohlo rodinám dotčeným tragickou střelbou v Uherském Brodě.

Tragická střelba se na poliklinice ostravské fakultní nemocnice odehrála v úterý 10. prosince krátce po sedmé hodině ráno.

Dvaačtyřicetiletý střelec zahájil palbu bez varování v čekárně traumatologické ambulance. Muž střílel čekající pacienty z bezprostřední blízkosti do hlavy a hrudníku. Na místě zemřelo šest lidí, další tři útočník zranil. Jedna žena o dva dny později střelnému poranění hlavy podlehla. Počet obětí tak stoupl na sedm. Dobrou zprávou je, že další dva zranění muži jsou mimo ohrožení života. Samotný vrah spáchal asi tři hodiny po nepochopitelném útoku sebevraždu v Děhylově na Opavsku.