Strážníci městských policií na poslední den a noc starého roku posílí hlídky v ulicích.

Do oslav se promítnou i přísnější opatření, která souvisí s nedávným teroristickým útokem na vánočních trzích v Berlíně.

„Od 12 hodin bude uzavřené náměstí. Na místě se budou pohybovat strážníci," uvedl ředitel Městské policie Valašské Meziříčí Jan Camfrla.

Opatření bude trvat zhruba do 21. hodiny.

„Letošní rok je přece jen trochu jiný v tom, že v návaznosti na berlínský atentát vyhlásilo ministerstvo vnitra zvláštní opatření, na základě kterého více spolupracujeme s Policií ČR," netajil Camfrla.

Jen odpolední program

Ve Vsetíně byli lidé dlouhá léta zvyklí na dva ohňostroje v podvečer a o půlnoci. Letos bude jen první z nich.

„Návštěvnost půlnočního ohňostroje se snižovala, naopak odpolední program je stále více navštěvován a jeho oblíbenost roste. Proto jsme se rozhodli uspořádat pouze jednu oslavu nového roku," vysvětlila místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová.

Strážníci díky tomu budou mít „volnější ruce".

„Tím, že se zrušil klasický silvestrovský ohňostroj o půlnoci, se už nemusejí hlídky zdržovat hlavně v centru, ale budou se pohybovat po různých městských částech. Tam, kde to bude potřeba," uvedl šéf vsetínských strážníků Patrik Pecina s tím, že hlídky budou samozřejmě posílené.

Kromě Vsetína a Valašského Meziříčí připravují ohňostroj také v Zubří. Lidé jej uvidí 1. ledna v 17.30 u tak­zvaného klidového centra.