Pro nejpalčivější témata mohou lidé hlasovat až do dvacátého října. Vybírat přitom mohou ze čtrnácti různých návrhů, které padly v září na veřejné diskusi v městském kulturním zařízení.

Sešla se na ní asi šedesátka Meziříčanů. Co je nejvíce pálí? Chybějící chodníky, obchvaty města, nedokončená Palačovská spojka i bariérovost města. Kromě toho by si místní přáli zavedení zubní pohotovosti ve městě, vyšší ochranu před povodněmi či vybudování nové skládky.

Pro vybrané návrhy mohou zájemci hlasovat prostřednictvím anketních lístků nebo také internetu.

„Letos poprvé jsme se rozhodli zaslat lístky prostřednictvím školáků také jejich rodičům. Doufáme, že se nám jich vrátí co nejvíc,“ přiblížila projektová manažerka meziříčské radnice Alena Střítezská.

Upozornila, že jednotlivé návrhy v anketě jsou řazeny abecedně, nikoliv podle důležitosti. „Tu jim dají až samotní občané na základě hlasování,“ dodala. Doplnila, že k dispozici je hlasujícím rovněž prázdná kolonka pro vlastní návrhy.

Některé z palčivých témat, která ze zářijového hlasování vzešly, se na „černé listině“ objevily už vloni. Lidé by stejně jako před rokem uvítali například výstavbu obchvatů města, větší investice do škol i úplné zrušení hazardu.