Zdá se, že Meziříčané se s logem, u kterého kritizovali vzhled a také cenu (radnice za něj zaplatila 300 tisíc korun bez DPH), smiřují.

„Řekl bych, že si lidé na logo pozvolna zvykají. Nicméně stále se objevují hlasy, včetně mého, zda nešlo pořídit podstatně laciněji,“ vyjádřil se meziříčský ochránce přírody Milan Orálek.

Jeho slova potvrzuje Kristýna Filipová.

„Myslím si, že se debata ohledně loga přehnala a teď už toto téma nikdo neřeší,“ míní Meziříčanka. Podotkla, že se jí logo nelíbí. „Zvlášť proto, že stálo tak moc peněz. Myslím si, že by tenkrát vedení města udělalo líp, kdyby vyhlásilo soutěž a potom vybralo z více návrhů,“ je přesvědčená Filipová.

Nové logo si radnice nechala navrhnout u pražského Studia Najbrt, které již dříve vytvořilo značku například pro Prahu, Ostravu, Českou televizi nebo karlovarský filmový festival. Představila ho v prosinci 2016 mimo jiné prostřednictvím příspěvku na sociální síti.

Logo i na dresech hokejistů

Pod ním se následně objevila smršť převážně negativních reakcí ze strany veřejnosti. Logo i vedení města se staly terčem kritiky. Radní si nicméně za výběrem stáli a logo se postupně začalo objevovat na různých akcích, propagačních materiálech či dresech sportovců.

Od letošního roku jej na nových dresech mají také hokejisté A-týmu místního klubu HC Bobři.

„Logo města respektujeme takové, jaké je, nevadí nám. S dresy jsme spokojení,“ uvedl manažer klubu Petr Dvořák.

Podle starosty Valašského Meziříčí Roberta Stržínka lidé logo přijímají nebo už přijali za své, z čehož má radost.

„Samozřejmě vždy se najde někdo, komu se líbit nebude, není možné se trefit do vkusu všem,“ míní starosta. Že tenkrát návrh loga svěřili Studiu Najbrt, považuje i nadále za správnou volbu. „Jsou to profesionálové, kteří odvedli výbornou práci. Věřím, že jednou budou Valmezáci hrdí na podobu loga stejně tak, jako jsou hrdí na městský znak, který má ve svém středu korunku,“ uzavřel Stržínek.

Co říkají autoři? Tančící písmena ve zkratce VALMEZ podle Aleše Najbrta z tvůrčího Studia Najbrt vyjadřují charakter Valašského Meziříčí, jeho obyvatel i zeměpisné polohy. „Nové logo vystihuje Valašské Meziříčí jako město plné života, které hýří energií a především kulturním a sportovním duchem i občanským životem. Značka nabízí téměř nekonečné možnosti kombinování písmen tak, aby se neokoukala. Je lehce zapamatovatelná, reprodukovatelná a překreslitelná i laikem. Od školních výkresů po fotbalové tribuny. Díky tomu se dostává blíž těm, kteří ji budou používat a které zastupuje,“ okomentoval již dříve Aleš Najbrt.