„Bezpochyby je nutná pohotovostní služba a schází i nové prostory pro městskou knihovnu,“ odpověděla Meziříčanka Věra Coganová.

Když jí po chvíli padl zrak na další anketní možnosti bez delšího zaváhání zdůraznila i ty.

„Vandalismus. Hlavně o víkendech je to znát. Také hlučnost a prašnost,“ zamyslela se žena, která by nakonec nejspíš hlasovala pro řešení nedostatku parkovacích míst.

Zastupitelé města Valašské Meziříčí trvají na zaškrtnutí pouze dvou možností záměrně.

Chtějí touto formou získat vodítko k tomu, aby věděli, do čeho mají v budoucnu investovat peníze. „Financí přece jenom ubývá,“ naznačil starosta Jiří Částečka, který připustil, že lidé si často stěžují na znečištěné životní prostředí nebo na dopravu.

Naopak jasno v tom, jaké priority zvolit, má Meziříčanka Alena Jančová.

„Určitě by se měl regulovat počet hracích automatů. Přece jenom jsou herny v místech, kde se běžně pohybují děti,“ upozornila mladá maminka.

Jako druhý problém vidí vandalismus. „Bohužel se s ním často setkávám,“ doplnila žena.

S regulací výherních automatů souhlasí také Ludmila Šamánková.

Domnívá se, že by se rozhodně nemělo jejich nebezpečí podceňovat. „Jako důchodkyně bych také hlasovala pro více služeb pro staré lidi,“ řekla žena, která by rovněž uvítala, kroky vedoucí, ke zvyšování zaměstnanosti.

Zástupkyně ředitelky Městské knihovny ve Valašském Meziříčí Pavla Holmanová vyzdvihla nutnost nových prostor pro knihovnu.

Nejpalčivější je podle ní budova dětského oddělení.

„Prostory pro dětskou literaturu jsou jen v pronájmu. Takže pořád existuje možnost, že nás tam nenechá majitel knihovnu provozovat,“ upozornila zástupkyně.

Dětské oddělení navíc sousedí s hernou.

Zástupkyně proto vidí jako nejlepší řešení novou budovu.

„Také nás trápí bariérovost krásenské radnice. Kvůli schodům je pro mnohé čtenáře knihovna nedostupná,“ dodala Holmanová.

Nezapopmínat na kulturní oblast, o tom je přesvědčena i zastupitelka Irena Brouwerová. „Překvapilo mě, že nikoho netrápí prázdný prostor v jižním křídle zámku Žerotínů,“ pozastavila se Brouwerová.

Za potřebný označila také obchvat pro odklon dopravy a vyzdvihla starost o životní prostředí a cestovní ruch. „Více napoví právě anketa. Peněz nebude tolik. Vedení města by se proto mělo řídit přáním lidí,“ dodala zastupitelka.

Hlasovat pro některou z možností či sami upozornit na nový problém mohou lidé do čtvrtka. Během pátku objedou pracovníci města anketní sběrná místa. „Výsledky ankety pak zveřejníme v nejbližším zpravodaji,“ upřesnila koordinátorka projektu Zdravé město Valašské Meziříčí Nela Marešová.