Lidé mohou podpořit také návrh Meziříčana Ondřeje Strnadela. „Skleničku jsem vyrobil ve školní huti Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské ve Valašském Meziříčí, kde učím hutní tvarování, broušení a navrhování," popsal třiatřicetiletý výtvarník.
Jeho návrh umožňuje lidem ocenit nápoj i funkčnost výrobku. „Tvar umožňuje držet likérku stejně jako skleničku na nožičce, což nám dovoluje vychutnat si nejen chuť, ale i barvu Becherovky," podotkl.
Jelikož se nápoj podává chlazený, má jeho skleněný unikát také praktické využití. Díky podobnému způsobu držení sklenice nechladí v ruce a teplo z rukou zároveň nezahřívá nalitý mok.
Do likérové skleničky promítl Strnadel také krajinu původu tradiční Becherovky. Dva protilehlé zářezy totiž v průhledu tvoří dva oblouky symbolizující prostředí karlovarských pramenů.
Meziříčan studuje průmyslový design ve Zlíně. Jeho tvůrčí filozofie staví na výhradním zájmu o hutnickou tvorbu – foukání a volné tvarování skla „z ruky". Tvorba nového designu pro něj byla výzvou. „A zároveň velice příjemnou prací," zmínil.
Pro jediného zástupce designerů Valašska mohou lidé do konce tohoto týdne hlasovat na internetových stránkách www.becherovka.cz.