Doba je zlá. Lidé, kteří práci mají, se bojí, že ji ztratí. A vznikají samozřejmě fámy. Například o tom, že provoz uzavře vsetínská společnost Hirsch-mann. A že výrobu přesune Rumunska. „Nevím, co je na tom pravdy, ale říká se, že se bude znovu propouštět," postěžovala si čtyřiapadesátiletá Eva ze Vsetína.

Stejně jako mnozí další se bojí o svou budoucnost. „Do důchodu mi ještě několik let zbývá. Kdybych přišla o práci, novou už nejspíš nenajdu," svěřila se dělnice Eva.

Fámy také rozdmýchává skutečnost, že Hirschmann už propustil na Vsetínsku dvaačtyřicet lidí. „Bojím se, že teď přijde řada na mě. Mám ženu na mateřské, takže by to byla katastrofa, nikdo nemá flek jistý," řekl dvaatřicetiletý Ondra.

Žádné výpovědi

Ředitel a jednatel firmy Hirschmann Robert Zámorský ale informace o zavření provozu na Bobrkách razantně odmítl. „Je to jen fáma. V České republice končit nechceme," řekl Zámorský. Přesun výroby na východ, ani další propouštění také nechystají. „V Rumunsku máme výrobní linku už několik let. Měnili jsme jen výrobní postupy, proto jsme propouštěli. Všechny výpovědi už byly rozdány a další nechystáme," dodal Zámorský s tím, že dokonce nabírali frézaře a brusiče.

Fámu pomohli vyvrátit také úředníci na krajské pobočce Úřadu práce ve Zlíně. „Žádné nové hromadné propouštění na Vsetínsku v nejbližší době hlášeno nemáme," řekla zástupkyně mluvčí Úřadu práce krajské pobočky ve Zlíně Lucie Topolánková.

Za poslední dobu přišlo kvůli hromadnému propouštění o práci na Vsetínsku několik set lidí. „Například z firem Espo, Loana či ZVI. Úplný konec nahlásila také firma Schott Solar. Vsetínska se dotklo i propouštění ve společnosti Mediaservis," řekla Topolánková.