Vsetínské lázně jsou v provozu bezmála šedesát let a zejména v posledních letech se mohou chlubit velmi dobrou návštěvností. Vloni sem našlo cestu 111 tisíc lidí. Čísla z několika předcházejících let jsou podle sdělení radnice obdobná.

„Nyní plánovaná rekonstrukce bude svým rozsahem patřit k těm historicky nejrozsáhlejším,“ netají starosta Vsetína Jiří Růžička.

Hlavní pětadvacet metrů dlouhý plavecký bazén dělníci nově obloží, vydláždí také jeho okolí. Stávající 98 metrů dlouhý tubus tobogánu bude nahrazen novým stejného tvaru, zásadních úprav se dočká i samotná nástupní věž tobogánu.

Při plánování se nezapomnělo ani na bezbariérovost. Bude jí dosaženo mimo jiné zrušením „brodítek“ mezi sprchami a bazénem. Zvenku mezi terasou a travnatou plochou dělníci instalují hydraulickou plošinu pro invalidy.

Modernizace se dočká také zázemí pro návštěvníky lázní. Nové budou sprchy, WC kabiny, sušárny nebo převlékací kabiny. Obměna čeká také veškeré šatní skříňky, které nově dostanou čipové zámky.

Úpravy se zásadně dotknou i míst, kam se návštěvní běžně nedostane. Počítá se s celkovou rekonstrukcí vzduchotechniky, rozvodů elektřiny, bazénové technologie a kogenerační jednotky pro společnou výrobu tepla a elektrické energie, jejímž palivem bude zemní plyn.

„Připravujeme vyhlášení veřejné zakázky na stavební práce. Pokud vše půjde podle plánu, začne se pracovat od počátku ledna. Předpokládaná doba ukončení je na podzim příštího roku,“ uvádí k harmonogramu oprav Tomáš Pifka, vsetínský místostarosta a jednatel společnosti Vsetínská sportovní, která lázně provozuje.

Otazníky prozatím visí nad fungováním oddělení wellness, které se nachází v prvním patře lázní. Na příští rok plánovaná rekonstrukce, která si vynutí úplné uzavření lázní, se oddělení wellness přímo nedotkne. Jeho úpravy radnice plánuje až na rok 2021 a chystá pro ně potřebnou dokumentaci. Je ale možné, že úpravy v lázních nějaké omezení pro wellness přinesou. Vše se ukáže až po zahájení prací.

„Možná si vynutí jeho dočasné uzavření, o kterém budeme aktuálně naše návštěvníky informovat,“ ujišťuje ředitel Vsetínské sportovní Ivo Kousal.

Dodává, že Městské lázně Vsetín budou v provozu bez omezení do konce roku 2019.

„Upozorňujeme držitele permanentek, aby zbývající vstupy využili do termínu uzavření, po rekonstrukci již nebude možné tyto permanentky uplatnit,“ dodává Kousal.

Vsetínské lázně se otevíraly v roce 1961. Za bezmála šedesát let provozu prošly řadou úprav a modernizací. Mezi největší patřila v uplynulých letech rekonstrukce prosklené stěny směrem k sokolovně, modernizace úpravny vody a vodoléčby, snížení hloubky plaveckého bazénu a odstranění skokanské věže, stavba tobogánu, úpravy šaten a rekonstrukce přilehlé restaurace včetně prosklené stěny k bazénu a naposledy přístavba dětského bazénu s vodními prvky.