Původní městský web byl spuštěn už v roce 2004 a zejména v posledních letech volal po úpravách.

Nyní jsou stránky graficky výrazně modernější a zpracované v novém vizuálním stylu města. Uživatelé najdou jednoduše informace, které potřebují. Využít k tomu mohou vyhledávání podle klíčových slov.

„Chceme poskytovat moderní a kvalitní služby a k tomu funkční web rozhodně patří,“ je přesvědčený starosta Rožnova Jan Kučera.

Nepopírá, že původní stránky už trendům dnešní doby neodpovídaly a pro koncového uživatele byly nepřehledné a těžko se na nich dohledávaly informace.

Řeka Bečva u Hustopečí nad Bečvou - Okolí mostu přes řeku Bečvu nedaleko Hustopečí nad Bečvou na Přerovsku, kde před rokem rybáři zaznamenali první otravy ryb na snímku z 15. září 2021.
Technolog ČOV firmy Energoaqua odmítl, že by podnik způsobil havárii na Bečvě

„Díky klíčovým slovům najde uživatel na první dobrou to, co opravdu hledá. Nově se web také bez problému přizpůsobí pro zobrazení na mobilních zařízeních,“ potvrdil starosta Kučera.

Nové stránky kladou důraz na přehlednost obsahu. Základní rozdělení na hlavní stránce je nastaveno na sekce Aktuálně z města a okolí, Občan a podnikatel, Město a jeho život a Úřad a kontakty.

Uživatele na hlavní stránce vítají dvě ikony: Chci si vyřídit, která občana navede na Portál životních událostí a Chci se objednat, což je odkaz na Objednávkový systém.

Uživatelé na homepage najdou také kalendář akcí, TV Reportáže nebo webkameru.

„Nové webové stránky čeká ještě pár drobných úprav, které provedeme na základě poznatků z ostrého provozu,“ dodala Jitka Porubová, referentka z útvaru tajemníka.

U požáru v podkroví hotelu Horal v Rožnově p. R. zasahovalo v úterý 14. března 2023 pět hasičských jednotek.
Požár v podkroví rožnovského hotelu Horal včas odhalil detektor

Úřad očekává zpětnou vazbu od lidí i případné podněty ke změnám.

„Chceme, aby byli uživatelé s novým webem spokojení,“ ujišťuje Porubová. Připomínky lze zasílat na e-mail.