Centrum v letošním roce oslavuje čtrnáctý rok fungování a úpravy už potřebovalo. Poslední úpravy centra se datují do roku 2009.

„A protože nám zatekl strop a výměnu potřeboval i koberec, rozhodli jsme se centru věnovat ke čtrnáctým narozeninám i menší úpravu interiéru. Tu představíme právě na dni otevřených dveří," uvedla vedoucím mateřského centra Pavla Fojtíková.

Prozradila, že úpravu interiéru a nový design formou sponzorského daru vymyslela Edita Balanová, o trojrozměrný návrh se postarala Eva Stalder. „Oběma patří náš velký dík," nezapomněla zdůraznit Pavla Fojtíková.

V červenci se tak v centru malovalo, natíralo, stěhovalo a nakupovalo. Zda se vše povedlo, mohou návštěvníci posoudit na dnešním dni otevřených dveří. Kromě prohlídky je čeká i doprovodný program.

„Nejprve poděkujeme dárcům a všem, kdo nám pomáhali prostory změnit. Od půl jedenácté máme pro děti připravenou pohádku. Během celého dne si mohou také vyzkoušet tvoření a další připravené aktivity," přiblížila Pavla Fojtíková.

Rodinné a mateřské centrum Vsetín nabízí maminkám jazykové či počítačové kurzy, individuální konzultace, tvoření rodičů s dětmi, dílny pro dospělé nebo cvičení rodičů s dětmi, ale také pomoc v nouzi. Tady patří například dočasné hlídání dětí, když potřebují rodiče k lékaři nebo mají vyřizování na úřadech nebo dlouhodobé hlídání v případě, že získají zaměstnání a nemají ještě hlídání dětí vyřešeno.

„Vše je možné po předchozí domluvě," doplnila Pavla Fojtíková.

Den otevřených dveří se ve vsetínském Rodinném a mateřském centru koná ve čtvrtek 3. září od 8 do 17 hodin.