Při jednodenním sympoziu zazní přednášky několika evropských kapacit z různých oborů. „Pokusíme se společně zamyslet nad vnímáním toho, proč tady člověk je, jaká je jeho úloha, co by asi tak mohl dělat pro to, aby tady mohl být i za dalších padesát tisíc let. Tempo, které lidstvo v současné době má to nezaručuje," uvedl v Regionální televizi organizátor akce Aleš Šlechta.

Mezi hosty se objeví například profesor Ján Košturiak, česko-americký globální ekonom Milan Zelený, vedoucí Správy Chráněné krajinné oblasti Beskydy František Jaskula a další. „Přednášek bude šest. Akci pojmeme interaktivně. To znamená, že se pokusíme zapojit do diskuze co nejvíce přítomných. Rádi bychom byli za mladé lidi, za státní sféru, za podnikatelské prostředí. Ti všichni tvoří současnost a zároveň mají prst na spoušti, jestli bude budoucnost," dodal Šlechta.

První ročník konference Mír s planetou představí také technické zajímavosti. K vidění tu bude například americký elektromobil Tesla S. Ten se může pochlubit zrychlením z nuly na stovku za čtyři celé dvě desetiny sekundy a s dojezdem na jedno nabití z běžné zásuvky s 220 volty pět set kilometrů. Jde o automobil s velmi atraktivním designem a s parametry sportovního vozu.

Seznámit se však bude možné a vyzkoušet si také takzvané e-biky. Jde o kola poháněná lidskou silou a také zdrojem energie, který je dobíjen při šlapání

Konference se uskuteční 24. září od 9 hodin.