Loni se konal vůbec poprvé. Obyvatelům města se ale líbil natolik, že se tamní radnice rozhodla úspěšnou akci zopakovat.„Chceme propagovat a zviditelnit firmy ve Valašském Meziříčí a Mikroregionu Valašskomeziříčsko – Kelečsko zabývajících se potravinářskou výrobou,“ prozradil místostarosta Jiří Pernický.

Přestože se chtějí na náměstí prezentovat výrobci a prodejci z širokého okolí, radní jarmark vyhradili pouze regionálním prodejcům.Prozatím se přihlásilo deset firem. „Předpokládáme však, že z dvaceti stylových dřevěných stánků nezůstane prázdný ani jeden,“ řekl Pernický.

Loni byla v den konání jarmarku vyhlášena soutěž, do které se zapojovali návštěvníci jarmarku.„Hodnotili úprava stánků, sympatičnost obsluhy a nabízené produkty. Kdo vyplnil také kontaktní údaje, byl zařazen do slosování o ceny, které poskytli sponzoři, radnice i stánkaři,“ řekl vedoucí oddělení regionálního rozvoje Daniel Šulák.

Stejná soutěž proběhne i letos. Zda obhájí prvenství Cyrilovo pekařství z Hrachovce a Váhala & spol. z Hustopečí nad Bečvou se návštěvníci jarmarku dozví už za čtrnáct dní.Masný a potravinářský jarmark zahájí pomyslnou sezónu jarmarků v roce 2011. O dva měsíce později, konkrétně v pátek 15. dubna, se uskuteční tradiční velikonoční jarmark, v pátek 27. května zaplaví náměstí květiny v rámci již jedenáctém ročníku Květinového jarmarku.