Na prosklených dveřích visí barevný plakátek, který zve dál všechny zvědavé kolemjdoucí. Při příchodu do místnosti se před příchozími jen prožene pestrobarevné hejno dětí v nejrůznějších kostýmech. První Velký dětský karneval přivábil na místo princezny, víly, kominíka i žlutou postavičku japonského pokémona. Na houpacím koníkovi se prohání malý kovboj, kterého za sebou táhne maminka.

„Kam to zase běžíš? Zpomal!“ dohlížejí na své ratolesti usmívající se rodiče. Když však hlavní organizátorka v převleku za šaška vyzve děti k hrám, jsou všechny snahy marné.

„Tak a máme tu další soutěž! Rozdělte se na čtyři družstva, každé dostane košík nebo kbelík a také barvu. Vaším úkolem je z hromádky barevných ústřižků nosit ty, které mají stejné zbarvení jako váš tým,“ instruuje děti Jindra Zvěřinová z pořádajícího občanského sdružení Dědictví Velkých Karlovic.

Děti ochotně plní nejrůznější úkoly, za které pak dostávají sladké odměny. Dravě se vrhají do soutěžního zápolení, při kterém si předávají klobouk z hlavy na hlavu či obíhají určenou trasu ukončenou prasknutím papírového pytlíku.

Na své ratolesti dohlížejí usmívající se rodiče. U stolů se vedou přátelské debaty, hlasitě se povzbuzují udýchaní závodníci. Nechybí ani taneční rytmy, jež děti spojí do pestrobarevného hadího zástupu nebo bohatá tombola.

„Letos tento karneval pořádáme poprvé. Je sice trochu míň lidí, než bychom si přáli, to se ale při počátečním ročníku stává,“ krčí rameny Zvěřinová.

I přesto, že uplynulý víkend se hosté karnevalu počítali „jen“ na desítky, organizátoři si nestěžují. Z maškarního bálu totiž hodlají zástupci Dědictví Velkých Karlovic udělat tradici, která do budoucna přivábí mnohem více dětí i rodičů.