Koncert začíná v 19.30 hodin.

Diváci se mohou těšit na nevšední hudební zážitek, Markéta Irglová totiž zahraje za doprovodu kapely, sestávající z fenomenálního venezuelského bubeníka a perkusionisty Manuela Manu Barreta, v Irsku usazeného českého jazzového kytaristy a skladatele Petra Moce a pětičlenného smyčcového tělesa hráčů Jihočeské filharmonie z Českých Budějovic.

Jediná česká ženská držitelka Oscara posluchačům představí zcela nový repertoár, vycházející z jejího třetího sólového alba Lila, jež vyjde v průběhu léta.

Živého provedení se navíc dočkají alespoň některé ze tří delších kompozicí (Among the Living, Mother, Quintessence), reflektujících pocity a nálady během covidové epidemie.

„Všechny písně byly od počátku komponovány pro smyčcový doprovod a bohatého studiové aranžmá. Výsledek napovídá, že právě takto pojatá vícevrstevnatá, až filmově dramatická hudba je přesně tím zvukem, který Markétinu autorskému rukopisu svědčí nejvíce,“ říká Ondřej Smolka z Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí.

Zklamaní neodejdou ani fanoušci písní z filmu Once včetně oscarového hitu Falling Slowly.

Valašskomeziříčský koncert se uskuteční v místním Kině Valmez a jeho návštěvníci budou také svědky prvního veřejného promítání patnáctiminutového filmového klipu právě k výše jmenované písni Among the Living.

Vedle koncertu samotného si mohou zájemci v Muzejním a galerijním centru v přízemí zámku Žerotínů až do 24. července prohlédnout výstavu téměř padesáti grafických plakátů hudebního projektu Swell Season, v němž Markéta Irglová účinkovala spolu s Glenem Hansardem.

Kolekce, na jejíž tvorbě se podílela řada talentovaných amerických výtvarníků, je takto vystavována vůbec poprvé. Výtvarná díla pocházejí především z dvouletého celosvětového pooscarového turné po Spojených státech.

Doplňují je také plakáty z premiér filmu Once ze tří světadílů a několik českých plakátů výtvarníka Štefana Oščiatky, který pro skupinu The Frames, Glena Hansarda, Markétu Irglovou a další umělce vytvořil originální díla.