Na otázku, jestli se mají pořád rádi, odpověděla Marie Zajíčková s nadsázkou a úsměvem. „Někdy se rádi máme."

Hostinu přichystali stejnou, jakou měli, když si poprvé řekli své ano. „Nic se nezměnilo, jen jsme o pár let starší. Oslavu jsme uspořádali doma. Napekli jsme vdolky a ke slavnostnímu obědu udělali husu a k tomu zelí a knedlík. Stejně jako před šedesáti lety," vysvětluje Marie Zajíčková z Janové.

Přichystat svatební hostinu nebyl pro Marii Zajíčkovou žádný problém, i když pomoc svých dcer a vnuků přivítala. Od mlada totiž peče vdolky na každou rodinnou oslavu.

„Jednou jsem byla i v soutěži pečení perníků a koláčů. Skončila jsem asi z dvou set soutěžících desátá," pyšní se Marie Zajíčková.

Manželé Zajíčkovi si dali svůj svatební slib v Janové, kde společně žijí, v sobotu 25. července roku 1953. Seznámili se ale ve vsetínském kině. „Bratranec mě tehdy vzal na oslavu mých dvacátých narozenin do kina, kde jsme se s Bohouškem seznámili. Když jsme jeli vlakem z kina domů, on v Ústí, odkud pochází, nevystoupil, ale jel se mnou až do Janové," vzpomíná Marie Zajíčková.

A jak říká, od té doby jsou už spolu.

Manželé Zajíčkovi vychovali dvě dcery. Teď mají pět vnoučat a dokonce šest pravnoučat. „Na oslavu přišla celá rodina, je nás asi třicet. Všichni mi pomáhali. Vnučka nám dokonce slíbila, že nechá zahrát písničku v našem oblíbeném televizním pořadu Šlágr," prozradila Marie Zajíčková.

Zatímco Marie Zajíčková je výbornou kuchařkou, její manžel Bohumil si užívá včelaření. Svému koníčku se věnuje od sedmdesátých let. „Když můj tchán zemřel, přebral jsem včelaření po něm. Míval jsem i dvacatery úly. Teď jich mám jen osm. Za celou dobu u nás nebyl včelí mor," raduje se Bohumil Zajíček.

Oba manželé se shodují, že jejich společný život byl vždy poklidný a bez velkých rozruchů.

Autor: Bára Kursová