Ještě před tím však knihovníci vzali děti na exkurzi k hasičům.

Nedlouho po návratu do knihovny už se to v budově začalo hemžit indiánskými a kovbojskými převleky, do kterých se děti nastrojily. „Já jsem šaman,“ hlásil rozhodně jeden z malých nočních návštěvníků jménem Radek.

Už patřičně ustrojené sledovaly děti po deváté hodině vystoupení skupiny historického šermu Valmont. Poté přišla na řadu večeře. „Budeme spát ve spacáku,“ svěřil se při ní Adam, další z malých nočních hostí. Nezapomněl dodat, že se určitě nebude bát.

Po večeři však byl na spacák ještě čas. Děti čekaly ještě soutěže, opět tematicky zaměřené na divoký západ, lov bizonů, kovboje a indiány. Došlo také na čtení a vyprávění.

Tradiční Noc s Andersenem se však nekonala jen ve Vsetíně. Děti si ji užily například také v Rožnově pod Radhoštěm.

Pro dvě desítky dětí, což je maximum, které rožnovská knihovna pojme, také rožnovští knihovníci připravili tematický večer.

„V letošním roce slavíme sté výročí narození Jiřího Trnky a tak jsou hlavním tématem postavičky z knížky Jiřího Trnky Zahrada. Budova se tak na chvíli promění v místo setkání trpaslíka, slonů, zlobivého kocoura nebo chytré velryby,“ uvedla pracovnice knihovny Ilona Kroupová.

Děti čekala cesta za nalezení klíče od pohádkové zahrady. Následovaly soutěžní otázky, jejichž zodpovězení umožnilo malým návštěvníkům putování touto „zahradou“.