Karneval na půl kilometru dlouhém svahu pokrytém technickým sněhem si nenechalo ujít přibližně deset lidí v kostýmech a maskách, převážně dětí. Vedle kovboje, anděla, vodníka a dalších postav tady byl k vidění také malý mušketýr.

„Jinou masku jsem neměl,“ svěřil se pětiletý místní chlapec Filípek Fišar. Jeho starší bratr Nicolas na sebe vzal podobu čarodějnice. „Mušketýrský kostým připravovala babička, čarodějnický si Nicolas zhotovil úplně sám,“ doplnil jejich tatínek Jiří.

Desetiletá Fabienne Maleňáková využila při tvorbě kostýmu s názvem Havajanka nových bermud, které našla pod vánočním stromečkem. K nim přidala slamáček, obří sluneční brýle a květinový náhrdelník, v ruce držela kokosový ořech s míchaným nápojem a slámkou.

Čest dospělých účastníků rozlučkového karnevalu zachraňoval Martin Němeček z Valašské Bystřice, který vystupoval jako rocker v rozedraných džínách, dlouhovlasé paruce a s kytarami v rukou. „Dříve jsem působil v několika kapelách. Všechny věci jsem našel doma, jen paruku jsem si musel půjčit,“ prozradil.

Letošní počasí karnevalu příliš nepřálo. Jarní sluníčko i teplota lákaly spíše na vycházku nebo na kolo, než na bílý svah se zvolna tajícím umělým sněhem. To se projevilo také na počtu účastníků, vždyť v uplynulých letech se tady sešla i stovka lidí v kostýmech.

Skalní lyžaři ale byli spokojení. „Jezdí to úplně v pohodě. Chtěla jsem téhle příležitosti využít, letos už se na sníh nejspíše nedostanu. Dopoledne jsem byla na lyžích, po obědě jsem je vyměnila za snowboard,“ řekla Kateřina Andrlová, která sem přijela z Vysokého Mýta.

„Sezona tady ještě nějakou chvíli potrvá. Vleky se definitivně zastaví na konci března. Kdo si bude chtít zalyžovat, musí se předem objednat,“ informoval provozovatel ski areálu Emil Korduliak. Končící sezona byla podle něj na počasí dobrá, ale na návštěvnost jen průměrná. „Jedním z důvodů byl nedostatek přírodního sněhu, který mají lyžaři raději než technický,“ objasnil provozovatel.