Na Štědrý den pojedou vleky od 09:00 do 15:00 například ve Ski Areálu Troják v Hostýnských vrších na Kroměřížsku. „Pro mnohé rodiny je to spása. Tatínek vyrazí s dětmi na hory a maminka zatím v klidu nachystá Vánoce,“ řekl s úsměvem Jakub Juračka z kroměřížského Klubu lyžařů, který středisko provozuje. Na tamní sjezdovce leží kolem půl metru sněhu, běžkaři zase mohou vyrazit na upravené tratě Hostýnské magistrály.

Od čtvrtka spustí všechny vleky Skialpin Pustevny v Beskydech. „Na svazích je v průměru 60 centimetrů sněhu, 24. prosince pojedou vleky do 15:00 a lanovka do 16:00. Ve zbylé sváteční dny a dále pak pojedeme podle běžné provozní doby. Sníh je při současných teplotách sice trochu mokrý, ale lyžařské podmínky jsou stále velmi dobré,“ přiblížil vedoucí areálu Karel Šrubař. V okolí Pusteven jsou také strojově upravené všechny běžecké tratě.

Štědrodenní lyžování nabídne také lyžařský svah v centru Zlína. „Vleky pojedou od 08:00 do 14:00, 25. a 26. prosince pak od 09:00 do 19:00,“ uvedl provozovatel střediska Michal Cepek. Dodal, že na sjezdovce leží asi metr technického sněhu. „Lidé ve Zlíně mají po lyžování hlad, například lyžařská škola je již do konce sezony z 80 procent zaplněná,“ dodal Cepek s tím, že středisko chystá zprovoznění snowparku i dalšího dětského vleku.

Nové atrakce připravuje i Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku. „Zřejmě od 25. prosince zprovozníme dráhu pro snowtubing i snowpark s překážkami. Na Štědrý den budou v provozu sjezdovky Razula a Horal, lyžovat se bude od 09:00 do 13:00. Sněhové podmínky jsou vynikající. Trošku to sedlo, ale 60 centimetrů sněhu je na svazích pořád,“ pochvaloval si šéf střediska Leo Bača. Držitelé ISIC karet mohou na sjezdovce Razula uplatnit i během svátků slevy až 30 procent na jedno a vícedenní jízdenky.

Všechny vleky jsou v provozu i ve Stupavě na Slovácku. Na hlavním svahu leží 80 centimetrů převážně technického sněhu, na ostatních sjezdovkách je ho od 20 do 30 centimetrů. „Podmínky jsou stále dobré. Jedou všechna dopravní zařízení, 24. prosince budeme lyžovat od 08:00 do 15:00. V další dny vleky pojedou podle běžné provozní doby,“ uvedl provozovatel areálu Lubomír Orel.