Pivní slavnosti nemají na Valašsku příliš silnou tradici. „Přitom dál na jihu, například na Zlínsku, jsou celkem běžné. Chtěli jsme proto také vyzkoušet něco nového a obohatit kulturní život v obci,“ vysvětlil prvotní motiv k uspořádání historicky prvních pivních slavností hlavní pořadatel David Mišun.

Návštěvníci mohli v průběhu odpoledne ochutnat sedm různých značek piva. „Napoprvé jsme vsadili hlavně na velké a dobře známé pivovary,“ řekl organizátor.

Ochutnávání a porovnání jednotlivých značek piva zpříjemňovalo návštěvníkům po celé odpoledne hned několik kapel a hudebních seskupení. „Snažili jsme se program uspořádat tak, aby se pobavili mladší, střední i starší generace,“ uvedl Mišun. Hodinu po otevření bran luženských pivních slavností proto začala příchozím vyhrávat dechová hudba Veselá pětka. „Následovala cimbálová muzika Mirka Urubka, později také rocková kapela Scorpions revival s Martinem Filákem,“ doplnil organizátor. Večer se představily také břišní tanečnice a bigbítová kapela Taura, se kterou vystoupil i hlavní pořadatel David Mišun. Nechyběly ani soutěže pro návštěvníky.

Své místo měl v programu také domácí písničkář Dušan Ostrčil, známý pod přezdívkou Goša. Jeho vystoupení sklidilo úspěch. „Byl to dobrý nápad, uspořádat pivní slavnosti. Na to, že šlo o nultý ročník, přišlo poměrně dost lidí,“ hodnotil po skončení akce hudebník. Podle jeho názoru si lidé musí na novinku nejprve zvyknout. „Mohla by se z toho stát tradice. Příští ročník je třeba ještě více propagovat,“ mínil Ostrčil.