Příčinou je oprava silnice, která vede od druhé jmenované obce k Lidečku. Dopravu zde silničáři svedli do jednoho pruhu a provoz řídí světelná signalizace. Díky nastaveným intervalům na semaforech a faktu, že od Valašské Polanky přijíždí daleko větší počet aut než z opačného směru, stojí řidiči až hodinu v koloně, která se táhne celou Lužnou mnohdy až k benzinové pumpě u Polanky. „Je to katastrofický stav. Až dnes začali silničáři s pokládkou nového povrchu silnice. Mezitím nám nekonečné kolony ničí vozovku v obci,“ neskrýval rozhořčení nad stavem, který trvá už tři týdny starosta Lužné Jiří Pechál.

Podle ředitele zlínské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR Karla Chudárka bylo před pokládkou nového povrchu nejprve nutné sanovat spodní vrstvy silnice, které byly ve špatném stavu. „Pokud vydrží pěkné počasí, skončíme s pracemi v pondělí večer,“ řekl ve čtvrtek Chudárek.

O dopravní komplikace už se delší čas zajímají také policisté. Podle mluvčí Ludmily Brousilové už tak neutěšený stav často zhoršují někteří neukáznění řidiči, jež nerespektují semafory či se snaží kolonu nějakým způsobem předjet. „V minulých dnech už za to padaly pokuty,“ poznamenala Brousilová.