Uplynulý víkend totiž vesnice na Hornolidečsku nabídla třetí ročník pivních slavností. Nechyběl zajímavý hudební program ani atraktivní soutěže odměněné ještě atraktivnějšími cenami. Dozajista největším lákadlem však byly stánky s usměvavými výčepními, kteří nabídli hned devět druhů piv.

Návštěvníci si plnými doušky užívali atmosféru i příjemné posezení se svými přáteli. „Jsem tady už potřetí. Zatím jsem měla tři malé pivečka, každé jiný druh," popsala jedna z příchozích Ludmila Pechalová. Jak přiznala, mezi jednotlivými druhy piv ale nevidí rozdíl. „Nejsem totiž pivař, mám radši víno," dodala.

Pořadatele nezapomněl pochválit její manžel Jiří Pechal. „Krásná práce, vyvedlo se jim to," zhodnotil. Jako typický pivař, který se vyzná, vyzkoušel Lužňan všechny nabízené druhy. „Nejhorší je podle mě Lipník. Pivo od nich si už nedám," podělil se o svou zkušenost.

Mezi nabízenými kvasnicovými nápoji nechyběly třináctistupňové Svijany, ale také další méně známé piva jako Kohout nebo Svatovar. „Každý rok nabízíme návštěvníkům kolem deseti druhů piv," nastínil organizátor slavností David Mišun.

Přízeň lidí si podle něj akce získává postupně. „Návštěvníci ale pomalu přibývají. Z okolních vesnic je zde však více lidí než místních," zmínil zajímavou informaci.

Kromě piva přitáhl diváky také hudební program tvořený dechovou hudbou Veselá pětka či rockovou kapelou Taura. Na své si přitom přišly i děti, které mohly vyzkoušet trampolínu, či střílení na lízátka. Dospělí se pak zúčastnili soutěže ve střelbě do terče o pivní soudek. Mimo to nechyběla ani pivní štafeta či vypití půllitru na čas.

„S akcí jsem spokojený. Vyšlo nám počasí a dobrá je i návštěvnost," zhodnotil Mišun. Nezapomněl přitom zmínit, že do organizace se zapojili také místní hasiči či fotbalisté.