Přesně tohle se přihodilo Lukáši Klimkovi (na snímku), jehož dvě branky v pátečním utkání v kombinaci s pomocí od Dolní Bečvy B znamenaly záchranu Hutiska B v okresním přeboru a také jasnou Hvězdu fotbalového víkendu pro Lukáše Klimka.

S rezervou Hutiska jako by se ohledně záchrany moc nepočítalo, a tak sportovně technická komise okresního fotbalového svazu neřešila, že si domácí předehráli zápas posledního kola s posledním Novým Hrozenkovem již v pátek. Díky dvěma brankám třicetiletého útočníka Lukáše Klimka dosáhli domácí povinných tří bodů, ale aby zázrak záchrany byl dokonán, potřebovali klopýtnutí rezervy Kelče nebo Podlesí. Nakonec velký dík putoval z Hutiska na Dolní Bečvu, která porazila Podlesí B. „Věděli jsme, že naše výchozí pozice před posledním kolem je nejhorší, ale věřili jsme," povídal po záchranářském víkendu útočník Hutiska B Lukáš Klimek. Dvěma góly zařídil páteční výhru nad Novým Hrozenkovem. Na góly se podle svých slov ani moc nenadřel. „Byly to jednoduché branky. První byla po chybě hostující obrany do prázdné branky, u druhé jsem jen dorážel. V pátek jsme si v klidu sedli a zapili konec sezony, za dva góly jsem postavil na stůl flašku," bilancoval páteční díl záchranářské mise střelec dvou branek Lukáš Klimek. Jenže aby byla skládka kompletní, potřebovalo ještě Hutisko B pomoc od Dolní Bečvy B. „V sobotu jsme se jeli podívat na Dolní Bečvu a doufali jsme, že nám sousedé pomohou. Když nedala Dolní Bečva penaltu, zatrnulo nám. Naštěstí to domácí po vyloučení brankáře Podlesí zvládli a nám se závěrečná protáhla na dva dny, za což jsme strašně rádi," oddechl si Lukáš Klimek po dramatickém postupovém víkendu.

Odchovance Hutiska hrál jen chvíli ve 24 letech na Prostřední Bečvě, jinak je věrný svému mateřskému klubu. Ale nechybělo moc a dnes by nebyl hlavním hrdinou svého týmu. „Když jsem tehdy z dorostu měl přijít do áčka, skončil jsem s fotbalem. Na Hutisku tenkrát pod manažerem Františkem Mikulenkou hráli hlavně cizí legionáři. Jakmile pan Mikulenka na Hutisku skončil, založili jsme rezervu a ze čtyřky jsme proletěli do okresního přeboru. Letos jsme museli hodně posilovat áčko, a tak jsme hráli s několika dorostenci o záchranu. Jsme rádi, že to vyšlo," oddechl si Lukáš Klimek po záchraně okresního přeboru. Poslední dva měsíce laboroval Klimek se zraněným lýtkem. Minulé kolo se dostal na hřiště prvního týmu s Choryní a hned dal branku. V posledním kole okresního přeboru se stal spasitelem rezervy. „Je fantastické, že to vyšlo. Zapili jsme to fest. Za góly musím platit do kasy, ale kolik budou chtít kluci za tyto dvě důležité branky, to je zatím v šetření," smál se Klimek.

Co už je vyjasněno, je fakt, že se rezerva Hutiska skoro zázračně v okresním přeboru zachránila, i když měla před posledním kolem jasně nejhorší výchozí pozici ze všech třech týmů. O Lukáši Klimkovi, pokud mu zdraví vydrží, budeme slýchávat i v další sezoně valašské kopané, a to hlavně v souvislosti se vstřelením branek, které jsou kořením fotbalu.