„Připravili jsme nabitý program plný nejrůznějších ukázek, zábavných aktivit i voňavých specialit,“ láká k návštěvě lešenského zámeckého areálu Jiří Koňařík z pořádajícího Muzea regionu Valašsko.

Lovecké slavnosti patří k tradičním akcím červnového kalendáře na zámku Lešná. Vloni je ale muzeum muselo z důvodu epidemiologických omezení přesunout až na září. Letos se vracejí do svého obvyklého termínu.

Slavnostní otevření nové hájovny, kterou ve Valašské Bystřici postavily Lesy ČR. Stojí na místě roubenky z roku 1920, která se přesouvá do nově vznikajícího areálu Kolibiska ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově.
Ve Valašské Bystřici otevřeli novou hájovnu, původní stoletá roubenka bude jinde

V programu odpoledne tématicky zaměřeného na lov a myslivost je sokolnická show (14.15 hodin), vystoupení kynologů s loveckými plemeny psů (15.15 hodin) a ukázka vábení zvěře (16.15 hodin).

K vidění bude také výstava loveckých trofejí, děti se mohou pobavit při kvízové stezce a stopování zvěře v zámeckém parku, správnou atmosféru navodí písničky cimbálové muziky Bača a těšit se můžete i na různé dobroty k jídlu a pití.

„Zdarma bude zpřístupněná také výstava fotografií Po stopách velkých šelem,“ doplnila hlavní organizátorka Loveckých slavností Květa Zemanová z Muzea regionu Valašsko.