Do klání se zapojila necelá stovka rybářů z celé Evropy včetně dvou českých týmů. „Při lovu soutěžící uplatňují systém Chyť a pusť," řekl organizátor rybářského závodu Stanislav Pernický.

Pro lov vymezili pořadatelé čtyřkilometrový úsek řeky od splavu u balíren ve Valašském Meziříčí až po Zašovou. O nedostatek ryb se přitom soutěžící příslušníci Petrova cechu obávat nemuseli. Pořadatelé do toku nasadili asi tunu pstruhů potočních a duhových. Duhoví pstruzi pocházeli z českého chovu, „potočáky" přivezli ze Slovenska.

Přívětivé víkendové počasí přilákalo k Bečvě také množství zvědavých diváků. Snažení lovců pozorovali ze břehů a také mostů.

„Je zajímavé sledovat techniky, které závodníci používají. Nezdá se to, ale zřejmě je to kumšt rybu ulovit. Asi nestačí jenom nahodit a točit navijákem," zamýšlel se při pohledu na účastníky soutěže Tomáš Polanský. Prozradil, že sám nerybaří. Přilákala jej jen zvědavost.

Celovíkendová soutěž se dočkala svého rozuzlení v neděli v podvečer. Pořadí jednotlivců ovládli rybáři ze sousedního Slovenska. Zvítězil Juraj Václavík, před svým krajanem Peterem Marcinem. Třetí příčku si vychytal Georgi Getov, který reprezentoval Bulharsko.

Bulharská reprezentace také triumfovala v celkovém pořadí týmů. Za vítěznými Bulhary se pak seřadily na druhém místě reprezentace Slovensko 2 a na třetím opět tým našich východních sousedů Slovensko 1.

Na nejlepší český reprezentační tým zbyla nepopulární bramborová medaile za čtvrté místo. V jednotlivcích byl nejúspěšnějším rybářem hájícím české národní barvy David Maixner. V celkovém pořadí mu náleží pátá příčka.