Zrodil se v hlavě Radka Fuska, který kolem sebe začal soustřeďovat své kamarády – muzikanty,“ přiblížil začátky kapely kapelník Petr Krutil.

V kapele od jejích počátků až dodnes účinkovalo postupně celkem čtrnáct muzikantů. „Složení kapely se pak ustálilo do současné podoby,“ řekl Krutil. K hudebním nástrojům, kterými kapela vládne, neodmyslitelně patří dvanáctistrunná kytara, mandolína, banjo, kytara, baskytara, foukací harmonika nebo housle s flétnou. „Právě v pestrosti nástrojů a vyhranosti členů kapely vidíme oproti začátkům největší posun,“ zamyslel se.

V počátcích hrávala kapela hlavně u stolu pro obveselení hospodských hostů. „Postupně jsme se začali vybavovat aparaturou a naše působení jsme přesunuli na pódia,“ upřesnil Krutil s tím, že i dnes se členové kapely rádi sejdou v některé z oblíbených hospůdek a zahrají nejen pro své pobavení.

Zpočátku měli Lososi ve svém repertoáru převážně country písně. „Až později jsme jej obohatili o písničky jiných žánrů jako folk nebo bluegrass. Nyní tvoří náš repertoár hlavně písně od soudobých českých kapel,“ upřesnil Krutil. O vzorech se však podle Krutila mluvit nedá. „Styl naší kapely je osobitý. Dokážeme zahrát na plese, zábavě, festivalu i rodinné oslavě či svatbě,“ dodal.