Takzvaný doubledecker měl připomenout obyvatelům valašského města blížící se letní olympijské hry v hlavním městě Velké Británie. Sportovní svátek se uskuteční už příští rok na přelomu července a srpna.

Pro Vsetíňany akci připravil Český olympijský výbor. „Jejím cílem bylo dostat především děti blíže ke sportu. Rozeslali jsme proto také pozvánky do škol po celém okrese Vsetín,“ informoval organizátor akce Antonín Pospíchal.

V červeném dvoupatrovém autobuse mohly děti zhlédnout na velkoplošné obrazovce sestřihy největších úspěchů československých sportovců v celé historii. „Na připravených počítačích si děti i dospělí mohli vyzkoušet své znalosti ve sportovním kvízu. K dispozici máme také veškeré informace o olympijském týmu, který vyrazí napřesrok do Londýna,“ řekl dále Pospíchal.

Největším poutákem byla ale tipovací soutěž o dvě letenky do Londýna spolu s lístky na olympijské hry.

Kromě hlavní atrakce si mohli zájemci vyzkoušet také tréninkové trenažéry cyklistů a veslařů. „Šel jsem na cyklotrenažér. Bylo to skvělé,“ pochvaloval si například David Žůrek ze Vsetína.

Kdo chtěl, mohl napsat sportovcům také vzkaz do kroniky, která bude vystavena v olympijské vesničce.

O zájemce na všechny atrakce neměli organizátoři nouzi. „Návštěvníků jsme tu měli během dne dost. Dopoledne totiž přišly tři školy a taky tu bylo množství maminek s kočárky a malými dětmi,“ svěřovala se jedna z hostesek Simona Tachová.

Londýnský doubledecker navštíví celkem 126 míst po celé České republice. Vsetín byl v pořadí devětatřicátým městem v Česku. Dnes zastaví v Prostějově a zítra navštíví Šumperk.