K více než dvanácti událostem vyjížděli profesionální hasiči z Valašského Meziříčí a Rožnova pod Radhoštěm, pomáhalo dalších pět jednotek dobrovolných hasičů z okolních obcí.

„Zasahovali jsme například u zatopených sklepů na ulici Julia Fučíka, ulici Čs. Armády, ulici Ostravská nebo Karlova. Zatopená byla také ulice Frenštátská,“ vyjmenoval ředitel rožnovských hasičů Karel Janoušek.

Kromě odčerpávání vody řešili hasiči také úklid několika úseků silnic.

„Například na silnici I/35 na výjezdu z Rožnova na Dolní Bečvu se vyplavilo velké množství kamenů a bahna, které ucpalo kanálový propustek a vše proto následně steklo až na uvedenou komunikaci první třídy. Přestože se nejedná o katastr Rožnova a silnice není naše, bylo třeba ji rychle uklidit, aby nebyla ohrožená bezpečnost silničního provozu," přiblížil situaci starosta Rožnova Radim Holiš.

Nánosy bahna, kamení a klestí bylo potřeba uklidit také z kilometrového úseku silnice třetí třídy mezi Rožnovem a Valašskou Bystřicí.

O to se postarali valašskobystřičští dobrovolní hasiči. Při zásahu si jeden z nich zranil nohu, a tak musel být převezený na ošetření do nemocnice.

„Nejprve bylo potřeba omezit v daném úseku provoz. Pak jsme se pustili do čištění příkop a vozovky,“ popsal velitel dobrovolných hasičů z Valašské Bystřice Petr Křenek.