Petr Kořenek, jehož má na prvním místě své kandidátní listiny pro nadcházející komunální volby ČSSD, považuje svůj měsíční plat, coby ředitel základní školy, za poměrně slušný. „V hrubé míře přesahuje třicet tisíc korun. Mám ale také jiné aktivity, například přednáškovou činnost,“ řekl Kořenek.

Prozradil také, že vlastní automobil, který si pořídil na úvěr, jež nyní splácí a má také kde bydlet. „Zůstatek na mém účtu se v současnosti pohybuje kolem dvou set padesáti tisíc korun,“ doplnil Kořenek. Podle jeho slov však pro něj majetkové poměry nejsou tím nejdůležitějším. „Tvrdím, že dokud jsem relativně zdravý, jsem také velmi bohatý. V politice si určitě nepolepším,“ poznamenal lídr kandidátky ČSSD.

Sdílná, co se majetkových poměrů týče, byla současná místostarostka Vsetína a lídryně ODS Iveta Táborská. „Jako místostarostka mám tabulkový plat, který se pohybuje zhruba kolem dvaatřiceti tisíc, v závislosti na počtu odpracovaných dní,“ odpověděla Táborská.

Společně se svým manželem vlastní Iveta Táborská již jednadvacet let rodinný domek. Uvedla, že přehled má také o zůstatku na svém účtu. „Pohybuje se v desítkách tisíc korun. Do statisíců ale nikdy nešel,“ řekla Táborská.

O hlasy voličů se bude ve volbách ucházet také SNK Evropští demokraté, kteří do čela své kandidátky zvolili současného místostarostu Vsetína Jaromíra Kudlíka. Uvedl, že kolik přesně činí v současné době jeho měsíční příjem, si není úplně jistý. „Řídí se nařízením vlády, které stanovuje platy uvolněných členů zastupitelstva například na základě počtu obyvatel obce. Mění se,“ řekl Kudlík.

Jednatřicet let už je Jaromír Kudlík vlastníkem řadového rodinného domu. „Úvěr, který jsme na jeho pořízení potřebovali, jsme už splatili,“ prozradil Kudlík.

Zůstatek na svém účtu odhadl vsetínský místostarosta na šedesát až sedmdesát tisíc korun. „Společně se synem vlastníme sbírku asi tří desítek historických motocyklů,“ dodal Jaromír Kudlík.

Tomáš Pifka, jehož jméno figuruje na prvním místě kandidátky Zdravého města Vsetín, neviděl ve zveřejnění svých majetkových poměrů žádný problém. „Ze zaměstnání a také z poradenské a lektorské činnosti mám dohromady hrubý měsíční příjem asi pětatřicet tisíc korun,“ netajil se Pifka. Společně s manželkou vlastní třípokojový byt ve Vsetíně, na který splácí hypotéku. „Žena je na mateřské dovolené s naší dcerou. Myslím, že mé příjmy jsou k zajištění rodiny dostačující,“ řekl kandidát Zdravého města Vsetín.

Doplnil, že jezdí osobním automobilem Opel z roku 2006 a na svém účtu má v současné době zůstatek ve výši asi sto dvaceti tisíc korun.

Lídr kandidátky Věcí veřejných Vojtěch Tydlačka prozradil, že veškeré finanční úspory z minulých let investoval do své soukromé společnosti, zejména do jejího vývoje. „Návrat těchto investic předpokládám v průběhu příštího roku. V současné době si tedy vyplácím základní plat deset tisíc korun,“ uvedl Tydlačka.

Dodal, že vlastní devět let starý automobil Audi A6. „Zůstatek na mém účtu se pohybuje v rozmezí od čtyřiceti do osmdesáti tisíc korun, nemám žádné půjčky ani hypotéku,“ doplnil ještě lídr Věcí veřejných.

KDU-ČSL povede do voleb současná starostka Vsetína Květoslava Othová. Uvedla, že její měsíční příjem je stanovený nařízením vlády číslo 37 z roku 2003 a řídí se počtem obyvatel města. „Společně s manželem vlastníme nájemní byt a také osobní auto,“ řekla dále Othová.

Co se zůstatku na účtu týče, jeho přesnou výši Květoslava Othová zveřejnit nechtěla s tím, že to považuje za příliš osobní informaci. „Nějaký zůstatek ale mám,“ ubezpečila starostka.

Důvod ke zveřejňování osobních majetkových poměrů prozatím neviděl například první muž na kandidátní listině strany TOP 09 Stanislav Pavelec. „Nemám s tím žádný problém, ale nemyslím si, že je nyní vhodná doba,“ uvedl na dotazy Valašského deníku Pavelec, který působí jako jednatel Valašského hokejového klubu.

Odtajnění svých příjmů či majetku spojoval až s případným úspěchem v komunálních volbách. „Dokud ovšem nejsem osoba veřejně činná, například právě v městském zastupitelstvu, nemyslím si, že je důvod svou finanční situaci zveřejňovat,“ vysvětlil Pavelec.