Většina z nich se narozdíl od zastupitelů ve Valašském Meziříčí přímé odpovědi vyhnula. Poněkud zaskočený dotazem byl lídr za Věci veřejné Tomáš Hradil. „Můj roční příjem, který zdaňuji daní z příjmu, činí přibližně dva miliony korun,“ reagoval Hradil. Uvedl také, že s manželkou mají rozdělené vlastnictví. „Můj majetek má hodnotu přibližně takovou, jako mzdové náklady Městského úřadu v Rožnově pod Radhoštěm za jeden rok,“ dodal Hradil.

Podobně se vyjádřil i o svém zůstatku na účtech. „Aktuální zůstatek na mých účtech je přibližně ve výši mzdových nákladů Městské policie v Rožnově pod Radhoštěm za jeden rok,“ reagoval lídr Věcí veřejných. Ředitel rožnovské městské policie Daniel Vašut objasnil, že mzdové náklady městské policie v roce 2010 činí téměř osm milionů osm set tisíc korun.

Stejně jako jednička rožnovské kandidátky Věcí veřejných se odpovědi vyhnul i lidovecký lídr Václav Mikušek. „Měsíční příjem je dán mým pracovním zařazením a celostátně platnými tarifními tabulkami,“ sdělil Mikušek. Nekonkrétně se vyjádřil i ke svému vlastnictví. „Můj majetek odpovídá tomu, k čemu se člověk může dopracovat po čtyřiceti letech poctivé práce v zaměstnaneckém poměru,“ odpověděl zastupitel, který také uvedl, že si řadu let přivydělával vedlejší činností jako jsou například překlady. O zůstatku svého účtu se vyjádřil jako o proměnlivém. Stačí však prý k tomu, aby se s ním dalo vydržet od výplaty k výplatě.

Konkrétní čísla neuvedla ani rožnovská místostarostka Markéta Blinková (ODS). „Má odměna je vyplácena podle zákona úplně stejně, jako všem uvolněným funkcionářům. Každoročně odevzdávám čestné prohlášení o vykonávaných činnostech a nabytém majetku, které je k dispozici u tajemníka úřadu,“ odpověděla Blinková. Místostarostka také uvedla, že spoluvlastní sto let starý rodinný dům , který s manželem zakoupili na konci devadesátých let. „Zůstatek na účtu – vydržím do další odměny,“ komentovala stav svého účtu Blinková.

Svůj příjem se naopak nezdráhal prozradit starosta Rožnova Jaroslav Kubín. „Vlastním s manželkou rodinný dům. Měsíční příjem mám čtyřicet tisíc a deset let si platím penzijní připojištění, jeden tisíc pět set korun měsíčně. Osm let spořím na stavební spoření tisíc a půl,“ reagoval starosta.

Mnohem konkrétnější byl lídr za Stranu zelených František Šulgan. Zastupitel prozradil, že se jeho měsíční příjem pohybuje kolem osmnácti tisíc korun a společně s manželkou vlastní dům starý sto sedmdesát let. Prozradil také, že má auto značky Škoda z roku 1994 a bydlí se ženou společně v rodinném domě se zahradou, na který mají úvěry od banky. „Když bych vám dal číslo účtu, tak zjistíte, že moc našetřeno nemáme,“ okomentoval stav účtu Šulgan.

Na otázky rovněž odpověděl i lídr za Top 09 Jiří Brož. „Můj příjem za rok 2009 činil pět set padesát tisíc korun po zdanění. Vlastním rodinný dům v Rožnově a jeden a půl hektaru zemědělské půdy v Zubří,“ reagoval Jiří Brož, který také uvedl, že zůstatek na účtu se pohybuje v řádu desítek tisíc. Konkrétním odpovědím se nevyhýbal ani zastupitel Ivo Jelínek (SNK–ED). Odpověděl, že jeho plat činí přibližně pětatřicet tisíc měsíčně. Na svém účtu má kolem půl milionu a vlastní nemovitosti v hodnotě patnáct milionů korun.