Zdá se však, že komunální volby čeká na Vsetínsku ze strany voličů větší zájem, než tomu bylo v nedávných volbách do parlamentu Evropy. Že by ale co do účasti voličů v komunálních volbách statistiky nějak výrazně vybočily, nikdo neočekává.

Spíš si volební komisaři především ve městech přejí, aby přišlo k urnám alespoň tolik lidí, co při minulých komunálkách. „To bych osobně považoval za úspěch," vyjádřil se Dušan Zubíček, člen jedné z volebních komisí ve Vsetíně.

Hlasovat v komunálních volbách v roce 2010 přišlo ve Vsetíně téměř čtyřiačtyřicet procent voličů.

Do komentování volební účasti po prvních hodinách se lídrům stran nechtělo. „Čekal jsem větší účast. Je to pro mě zklamání. Snad se to ale zlepší," vyjádřil se dnes v podvečer lídr hnutí Starostové a nezávislí pro Vsetín Tomáš Pifka.

Spíše než o volby se lídři stran a hnutí na Vsetínsku zajímali o svůj soukromý program. Volby přijdou na řadu nejdříve až v sobotu odpoledne. „Mám hodně práce na zahrádce," řekla Valašskému deníku Hana Skácalová, která je lídrem meziříčské ODS.

Podobně stráví čas do výsledků voleb Kristýna Kosová ze Zdravého Rožnova. „Budu péct kamarádce dort. V sobotu v podvečer se sejdu se svými kamarády z kandidátky a budeme čekat na výsledky voleb," svěřila se Kristýna Kosová.

Například Jiří Baroš, první muž kandidátky Nového Impulsu pro Valašské Meziříčí, se bude celý volební víkend věnovat svým pracovním povinnostem. „Jedu na pracovní konferenci mimo město," zmínil lídr nového meziříčského politického uskupení.

„Přijede mi dcera
s manželem. Budu péct a vařit. Na volby 
a jejich výsledky dojde až v sobotu večer." (Libuše Rousová, lídr SNK ED Rožnov)