„Obsahem schůzky bylo prvotní nastínění toho, zda jsme ochotní jít do spolupráce, jestli se s někým máme a nemáme rádi napříč politickým spektrem,“ přiblížil Pifka.

Jednání prý bylo rychlé. „Dospěli jsme k závěru, že spolupráce možná je. Respektujeme výsledek voleb, takže na tahu je momentálně pan starosta. Na něm je, aby se pokusil sestavit koalici, která bude mít většinu v zastupitelstvu. Očekávám, že on bude iniciovat následující jednání,“ doplnil Pifka. STAN podle něj jednání s dalšími stranami zatím vyvolávat nebude.

Lídr vítězné KDU-ČSL a starosta Vsetína Jiří Růžička včera potvrdil, že setkání se zástupci některých dalších stran už proběhla.

„Dopředu jsem říkal, že budeme jednat se všemi kromě komunistů. Momentálně čekáme na vyjádření. Zástupci některých stran sdělili, že potřebují situaci probrat v širším grémiu,“ vysvětlil Růžička.

Cest, kterými se může ubírat sestavování nového vedení radnice, je mnoho. „Nic nebylo předjednané. Možností je více, jsou stále na stole a nemáme žádnou uzavřenou. Teď vycházíme z matematických variant, které se jeví. Žádný směr se zatím jednoznačně nerýsuje,“ dodal starosta.

Podle něj jsou jednání konstruktivní a vedená v dobré atmosféře. „Od ostatních stran chceme hlavně vědět, zda vůbec chtějí spolupracovat a jaká mají od spolupráce očekávání,“ informoval. Jedna pozice je ale ve vedení města pro lidovce daná. „Určitě jdeme do toho s tím, že jako vítěz voleb chceme post starosty,“ uzavřel Jiří Růžička.