Na prostranství před společenským centrem bylo už od rána plno. Vzduchem se ozývalo bečení ovcí, voněly zabijačkové pochoutky. U nich bylo ostatně jako obvykle plno.

„Vezmu si plátek tlačenky a nějaké jitrnice. Nebo víte co? Dejte mi ty plátky tlačenky rovnou dva," rozhodovala se jedna ze zákaznic.

Mnozí na jarmark jezdí již stabilně.

„Jsem sice z vedlejší dědiny, ale jezdím sem pravidelně. Stejně jako mí známí a kamarádi," vysvětlil jeden z účastníků Ondřej Stehlík.

Někteří z příchozích si nemohli vynachválit počasí. „Sluníčko svítí, dobroty voní, co víc si přát? Mohlo by být trochu míň větrněji, ale to až tak nevadí," popsala Marta Stavinohová.

V desítkách stánků si lidé vybírali nejen občerstvení a zabijačkové speciality. Domů si odnášeli také nejrůznější rukodělné výrobky z chráněných dílen, dětského domova i díla místních dětí a dospělých. Na pultech nechyběly proutěné košíky, svíčky, šperky a podzimně laděné ozdoby.

Pozornost všech alespoň na krátkou chvíli získal také ovčák Vojtěch Molek. Krátkými povely všem ukázal, jak dokonale vycvičené má své dva psy. Ti pod jeho vedením poslušně leželi na místě, ale dokázali se také bleskurychle zvednout a vnést řád do stáda huňatých ovcí.