„Akce probíhá vcelé evropské unii. Ve Vsetíně jsme zřídili podpisové místo na vrátnici Domu kultury,“ uvedl aktivista pro Zlínský kraj Milan Ptáček.

Akci vČesku zaštiťuje Společnost psoriatiků a atopických ekzematiků (SPAE).

VČeské republice žije vsoučasnosti celkem 21124 osob postižených těžkými kožními chorobami. „Kolik nás je na Valašsku, bohužel informace nemáme,“ podotkl Ptáček.

Lidé trpící nejrůznějšími exemy, lupenkou a dalšími chorobami kůže čelí denně podle organizátorů podpisové akce diskriminaci a předsudkům ve všech oblastech života. „Nemůžeme se pohybovat po restauracích, divadlech, kinech. Nemůžeme se svobodně setkávat spřáteli. Máme nejvyšší průměrnou nezaměstnanost. Spousta takto postižených osob je uzavřena vústavech,“ vypočítává aktivista.

Postižení proto chtějí změnu. „Máme přece právo na rovný přístup ke vzdělání, na rovné zacházení vzaměstnání, na nezávislý život vkomunitě,“ vypočítává mimo jiné Milan Ptáček.

VEvropské unii žije 1 milion takto zdravotně postižených lidí. „Prosíme o pomoc. Když seženeme dostatečný počet podpisů, dovoláme se práva na lepší život,“ dodává Ptáček.