Anketu radní mezi obyvatele rozdali před měsícem. Zúčastnilo se jí téměř tři sta padesát lidí. Dvě třetiny byly proti.

„Mně se ale anketa vůbec do rukou nedostala. Chtěl bych, aby se v úvahách o zavedení parkování pro rezidenty pokračovalo," nechal se slyšet zastupitel Pavel Buday.

V opačném případě chce, aby se odblokovala možnost registrace placených míst. Zakoupení soukromého místa v kolonce je totiž v současné době nedostupné.

Může za to jednání o změnách v parkování. V případě jejich zavedení, by totiž soukromé parkování nebylo potřeba.

Pokračovat v přípravě rezidentních parkovišť chce i další ze zastupitelů, který v Kolonce bydlí, Pavel Volčík. „Nevidím v čem je problém. Namaluje se modrá čára a dají nám karty. Není ani třeba žádné velké peníze," divil se Volčík.

Navrhoval anketu vypracovat znovu. Tentokrát ji však chce rozdělit mezi lidi v menších úsecích. „Pokud změnu na jedné ulici schválí a začne normálně fungovat, třeba se přidají i další," řekl Volčík.

Jednou z obav odborníků, kteří s nápadem rezidentního parkování přišli, bylo falšování rezidentních karet.

To však tady prý žádný problém není. „Tady se navzájem známe a víme kdo jakým autem jezdí. Pokud by tu parkoval někdo cizí neoprávněně, všimneme si toho. Není třeba dávat peníze na složité vodoznaky," doplnil Volčík.

Místostarosta Petr Kořenek uznává, že možnosti zavést změny ve stání jen na některých ulicích uvažoval. „Nápad nevzdávám. Záleží ale také na posouzení odborníků na dopravu, zda je to možné jen pro jednu ulici," doplnil místostarosta.

Do budoucna tak mohou lidé očekávat další zjišťování zájmu.

Rezidentní parkoviště je určeno pouze pro místní, kteří se prokáží parkovací kartou. Systém funguje v řadě měst v republice. Jedním z nich jsou například Luhačovice.