Zvyšující se počet stížností zaznamenali pracovníci Městského úřadu ve Vsetíně. Letos jich na radnici přišlo sedmnáct. „Oproti minulému roku je jich o pět více. Byli mezi nimi i anonymy," prozradila mluvčí města Jana Čadová.

Zatímco loni neměli žádné, letos zde přijali připomínky bez podpisu tři.

Anonymní stížnost prý v koši nekončí

„I taková podání však řádně prošetřujeme. Většinou se jedná o stížnosti postupu úřadu při stavebním řízení a výkonu sociálně právní ochrany dětí," pokračovala mluvčí.

Připomínky nejprve zpracují úředníci z Útvaru interního auditu. Poté je předají na příslušné odbory.

„Na vyřízení pak mají lhůtu třicet dní. Pokud se stížnost týká rady města, prodlužuje se doba na šedesát dní a pokud se týká zastupitelstva, pak na devadesát dní," vysvětlila Čadová.

Do dalších měst v regionu letos anonymy nedorazily.

„Za letošní rok jsme ale obdrželi dvacet stížností. Týkaly se většinou úředních postupů, mezilidských vztahů a dokonce jsme dostali i stížnost na kvalitu prodeje v jednom z místních obchodů," prozradil mluvčí Rožnova Tomáš Gross.

V Zubří lidé podávají stížnosti také telefonicky. „Minulý týden nám volalo několik lidí a stěžovali si například na zimní údržbu. Různé připomínky a podněty ale radní sbírají celoročně. Ty pak řeší na společném zasedání," vysvětlil tajemník města Zubří Tomáš Jochec.

Nejvíce stížností v tomto roce přišlo úředníkům na radnici ve Valašském Meziříčí. Od ledna jich obdrželi třicet jedna. „Byly to například stížnosti na podjatost při správním řízení, na poškození chodníku při odvozu odpadu, stížnost ohledně parkování či stížnost na nepřiměřenou hlučnost," řekla mluvčí Valašského Meziříčí Renata Votrubová.