Za nejkritičtější označují někteří Rybníčané situaci kolem domů 1768 a 1769 a v oblasti ulice Na Hrázi. „Tady si mnozí řidiči dělají, co chtějí. Parkují si, kde se jim zachce. A takzvaným strážcům veřejného pořádku to nevadí," postěžoval si Valašskému deníku jeden z tamních obyvatel, Ladislav Minarčík.

Vsetínský místostarosta Petr Kořenek bere výtky obyvatel ze vsetínských Rybníků v potaz. Nicméně se ohrazuje především tvrzením, že o všem, co se v ulicích města děje, vědět nemůže. „Tady je na pořadu dne informovanost od občanů," poznamenal místostarosta. Současně ale uvedl, že stávající podoba řešení problému nemá konečnou podobu. „A to jsme lidem také řekli. Vyřešili jsme zatím to nejožehavější. Další opatření připravujeme. A stejně jako v minulosti budeme velmi rádi, když se do příprav zapojí i obyvatelé sídliště," vyjádřil se Kořenek.

Na situaci v dopravě ve zmiňované části metropole Valašska si podle Rybníčanů stěžují i řidiči MHD. To, že projet úzkými uličkami není vždy snadné, je pravda. Ovšem oficiální stížnost svých šoférů vedení dopravce nezaznamenalo. „My jsme doposud od našich řidičů žádné připomínky nedostali," řekla vedoucí vsetínské provozovny ČSAD Alena Navrátilová.

Stejný názor zastávají i Technické služby Vsetín. Ani jejich ředitel Jan Štěpaník o žádném problému od svých zaměstnanců neví. „Naopak. Vsetínské Rybníky patří z pohledu svozu odpadu k těm nejméně problémovým," pochvaluje si Jan Štěpaník.

„Největším problémem tu zřejmě bude ochota lidí přizpůsobit se," dodal Štěpaník.

Rybníčan František Janíček dává řediteli technických služeb za pravdu. Všichni prý chtějí něco řešit. „Ale jen do té doby, pokud se jich to osobně nedotkne," vyjádřil se.

To, že někteří lidé parkují tam, kde nemají, za to podle Janíčka nemůže ani Kořenek, ani řidič autobusu či kuka vozu. Na druhou stranu by prý ale městská policie mohla dopravě na Rybníkách věnovat větší pozornost. „A zejména nekompromisně ty, kteří parkují tam, kde nemají, postihovat," dodal Janíček.

Názor na situaci na Rybníkách odmítl poskytnout ředitel Městské policie Vsetín Nikolaj Martinák. „Nejsem oprávněn dávat informace. Dohodlo se to tak ve vedení města," prohlásil šéf městských strážníků.

Pracovnice vztahů s veřejností MěÚ ve Vsetíně Jana Čadová pak k problému redakci napsala: „Změna dopravního režimu včetně vybudování řady parkovacích míst v sídlišti Rybníky přispěla k výraznému zlepšení dopravní situace. Na ulici Družstevní přesto dochází k porušování dopravních předpisů při parkování vozidel a tyto situace, které jsou občany oznamovány, jsou městskou policií průběžně řešeny."

Jaký máte na problém názor? Diskutujte na našem webu nebo Facebooku.

Autor: Dušan Póč