Nevynechal proto první obecní volby, když se Krhová před více než rokem odtrhla od Valašského Meziříčí a nechyběl ani při letošních komunálních volbách.

Na hlasovacím listu hledal jména těch kandidátů, které zná osobně. Vybírat mohl ze dvou sdružení nezávislých kandidátů – Krhovjané I a II. Celkem ze třiceti jmen. „Volím podle známostí. Vybírám lidi, o nichž vím, jak se chovají, znám jejich názory," říká Libor Štreit v neděli dopoledne před budovou základní školy v Krhové, v níž je zřízená volební místnost.

Absolvent rožnovské vakuovky – tedy Střední školy informatiky, elektrotechniky a řemesel – však nevybíral pouze z nových tváří. Podpory se od něj dočkalo i současné vedení obce, které je v úřadu asi rok a půl. „Jsem spokojený s tím, jaký způsobem Krhovou vedou. Jak se obec rozvíjí," vysvětluje mladý muž, proč nevidí důvod k žádným radikálním změnám na radnici.

Podle jeho názoru odtržení od Valašského Meziříčí zhruba dvoutisícové Krhové prospělo. „Je to lepší. Mám pocit, že se nyní o Krhovou více dbá," míní Libor Štreit. Mimo jiné to místním lidem přineslo i větší blízkost úřadu. „Člověk nyní na obec zajde, cokoliv domluví, vyřídí. Je to jednodušší," je přesvědčený Libor Štreit. „Doufám, že to byl dobrý tah," dodává na závěr k osamostatnění.