Za příjemného počasí se šestatřicetiletému maratónci s číslem 12 podařila zvládnout trať za 1 hodinu 11 minut a 21 vteřin a suverénně tak překonal traťový rekord o 34 sekund. V těsném závěsu za ním doběhl do rožnovského skanzenu Erkolo Ashhenafi z Maďarska a na třetím místě skončil další Maďar Tóth Tamás. „Mezi českými běžci si nejlépe vedl čtyřiatřicetiletý Pavel Michna z Kopřivnice, jenž v konečném pořadí skončil na 8. místě,“ doplnil člen organizace soutěže Jakub Ambros.

Na start závodu, jehož konec byl přes dvaadvacet kilometrů vzdáleném Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm, se letos postavilo hned 124 závodníků. Běh rodným krajem Emila Zátopka, který by letos oslavil přesně jako jeho žena 87 let si všichni pochvalovali, i když v cíli už mnoho sil nezbylo. ,Už nemám síly. Čím víc trénuju, tím to je horší. Začnu raději hrát šachy,“ řekl sklesle zadýchaný Jakub Korábečný s číslem 41 ze Zašové, který skončil na sto prvním místě.

Ani v letošním roce si startovní výstřel nenechala ujít Dana Zátopková, která i v pokročilém věku překypuje zdravím. „Děkuju za to osudu, že nemám újmy na zdraví a mohla jsem přijet,“ svěřila se slavná oštěpařka. Svou návštěvou poctili závod také další významné persóny českého sportu jako olympijský vítěz ve skoku na lyžích Jiří Raška.