S koncem prázdnin se zavřely brány koupaliště třeba ve Valašské Senici. Funguje už jen zdejší restaurace. „Je to jako všude jinde špatné. Jsme tady tři roky a takovou sezonu nepamatuji. Pěkně bylo jeden týden v červenci a pak až na konci srpna,“ zhodnotil provozovatel areálu Zdeněk Trochta.

Veškeré náklady a výnosy ukončené sezony ještě Zdeněk Trochta nespočítal. Už nyní je mu ale jasné, že letos prodělal. „Musí být alespoň měsíc pěkně, abychom pokryli provozní náklady a začali na sebe vydělávat. Letos ale bylo hezky možná deset či dvanáct dní,“ nastínil Trochta.

Dodal, že provoz koupaliště s sebou nese náklady, i když je špatné počasí. „Voda se musí udržovat, musíme doplňovat chemikálie, čerpadla nečistot jsou v provozu. Jinak by nám to zavřela hygiena,“ vysvětlil Trochta.

Zřejmě ještě do konce tohoto týdne se budou moci lidé okoupat ve Zděchově. Otevřeno už však není od deseti hodin ráno, ale až od třinácti hodin. „Pokud by bylo pěkně, otevřeme i příští týden,“ slíbil starosta Zděchova Tomáš Kocourek.

Ani on se za uplynulými měsíci neohlíží příliš nadšeně. Počasí letos zklamalo. V polovině prázdnin byli ve Zděchově, co se tržeb týče, na čtvrtině stavu předešlého roku. „Letní počasí bylo jen týden v červenci. Obraz léta pak trošku zlepšil poslední srpnový týden,“ zamýšlel se starosta.

Se ztrátou už Tomáš Kocourek počítá. „Koupaliště ale asi nikdy nebude úplně ziskovou záležitostí,“ domnívá se.

Ekonomické zhodnocení roku nemají zpracované zatím ani ve Velkých Karlovicích.

Pokud počasí dovolí, bude koupaliště v provozu ještě tento i příští týden. Se ziskem se však nepočítá. „Všichni víme, že léto za moc nestálo a ani jeho lepší závěr už to nevytrhl,“ zhodnotil starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík.

Jako nejhorší sezonu za dobu provozování koupaliště v Rožnově pod Radhoštěm označil tu letošní jednatel společnosti Krytý bazén Rožnov Stanislav Zlámal. „O tom, jak špatná je letošní sezona, vám řekne každý. Víme, že oproti loňské sezoně budou tržby nižší,“ hlásil již v polovině prázdnin Zlámal.