Slavnostní zahájení přehlídky lidového umění je naplánováno na 11 hodin dopoledne na hlavní scéně v amfiteátru u horského hotelu Čarták. Jeho součástí bude vzpomínka na výraznou folklorní osobnost Jana Rokytu.

V celodenním programu se divákům představí Žesťový kvintet NdBrass z Národního divadla Brno, v pořadu Hrajeme si spolu pak dětské soubory Malý Radhošť z Rožnova pod Radhoštěm a Lieska ze Slovenska. Hodinu po poledni bude následovat pořad Rusavské chodníčky, který připravil Valašský soubor písní a tanců Rusava z Bystřice pod Hostýnem.

Lidové písničky budou znít také na louce u nedalekého Informačního centra Zvonice na Soláni. V pořadu nazvaném Zpěvy na lúce se ve 14 hodin představí sbory Luženky a Blaženky.

V 15 hodin se program znovu přesune na hlavní scénu do amfiteátru – nejprve se zde se svým pořadem představí cimbálová muzika a tanečníci valašského souboru Soláň. Následovat bude proběhne výuka valašských tanců.

V 16 hodin se v pořadu Od Zemplína po Trenčín představí slovenský soubor Vršatec, o hodinu později pak program letošního 14. ročníku MFF festivalu Léto na Soláni vyvrcholí pořadem Janáček byl Jazzman, v němž pod taktovkou Vlado Valoviče bude hrát Rozhlasový Big Band Gustava Broma a zazpívá Martin Chodúr.

Festivalovým programem budou coby moderátoři provázet Jiří Kokmotos a Terezie Habartová. „Součástí festivalu bude opět tvořivá dílna pro děti a lidový a řemeslný jarmark. Přijďte a navštivte příjemné prostředí Soláně, kde se celé festivalové dění bude odehrávat. Jste srdečně zváni,“ dodává Radka Turpišová z pořádajícího Sdružení pro rozvoj Soláně.