Horké letní dny ovšem podle ní rozhodně nejsou stoprocentní zárukou proti zlodějům a výtržníkům. To dokládá například fyzický útok dvaapadesátiletého Roma z minulé středy. „Na parkovišti před rožnovskou Billou udeřil pěstí do obličeje stejně starého muže tak, že spadl na zem. Poté jej ještě několikrát uhodil,“ připoměla Brousilová.

Ve svém řemesle ale v tyto dny nezahálejí vykradači bytů, restaurací, či chat. Na Meziříčsku jich bylo v posledním týdnu „vybráno“ pět a na Vsetínsku dokonce osm.

Doklad zvýšené aktivity takzvaných chatařů a bytařů je případ čtyřiačtyřice­tiletého zloděje ze Vsetína, který začátkem července putoval do vazby. V širokém okolí totiž několik týdnů vykrádal rekreační zařízení. „Na svém kontě má už sedm chat. Zajímavé je, že tento muž prožil ve věznicích již dvacet let svého života,“ poznamenala mluvčí.

Policisté zaznamenali v prvních sedmi prázdninových dnech na silnicích regionu celkem 38 dopravních nehod. „Obešli se naštěstí bez vážnějších zranění,“ uvedla dále Brousilová. S tím, že v loňském roce v tuto dobu statistiky zaznamenaly už jednoho mrtvého motorkáře.

Na co by si lidé měli rozhodně v letním období dávat pozor, jsou ovšem kapesní zloději. „Poslední červnový víkend jsme měli hlášeno velké množství ukradených peněženek a dalších osobních věcí. Všechny tyto kapesní krádeže se odehrály na diskotékách a zábavách,“ upozornila Brousilová.

Lidé by podle ní měli být ostražití především v nákupních centrech. Velké nebezpečí ale hrozí také při návštěvě koupališť. „Opravdu se vyplatí nenechávat odložené osobní věci bez dozoru,“ doplnila.