Spojený byl s výprodejem starých titulů z fondu Masarykovy veřejné knihovny, který knihovníci pořádají každou prázdninovou středu vždy za pěkného počasí.

Autorkou myšlenky uspořádat letní knižní bazar je Olga Biernátová, milovnice knížek a shodou okolností také bývalá knihovnice.

„Nejprve jsem se rozhodla nabídnout šedesát vlastních knih. Oslovila jsem také kamarády a připojila výzvu na sociální síti Facebook," přiblížila Olga Biernátová.

Ke knihám, které lidé organizátoři našli ve vlastních poličkách, poté přibyly i aktuální bestsellery a atraktivní tituly z několika nakladatelství. Všechny za sympatické ceny nepřesahující hranici sta korun. Nakonec se na prodejních pultech nashromáždilo 515 knih. Zájem o ně byl obrovský.

„Tři sta padesát knížek se prodalo hned během první půl hodiny bazaru," prozradila Olga Biernátová.

Četbu a nákup knih ve středu na Dolním náměstí lidem zpříjemňovaly hudební skupiny Noca, Shape The Cat a Docela kapela. Na organizaci akce se technickým zajištěním podílelo také Středisko volného času Alcedo.

První letní knižní bazar a výprodej knih měl navíc svůj dobročinný rozměr. „Výtěžek z prodaných knížek použijeme na pořízení nových knih a her pro předškolní děti," upozornila Kateřina Janošková z Masarykovy veřejné knihovny.