Členové Tělocvičné jednoty Sokol Valašské Meziříčí na svého bývalého člena ani po 75 letech nezapomněli. Ve středu 7. října odhalili Leopoldu Novotnému pamětní desku. Je umístěná na domě číslo 297 v ulici U Střelnice, kde odbojář bydlel.

Vzhledem k platným vládním nařízením proti šíření onemocnění COVID-19 se slavnostní odhalení desky se jménem Leopolda Novotného muselo obejít bez účasti veřejnosti.

Pietního aktu se tak zúčastnilo „jen“ vedení města Valašské Meziříčí společně se zástupci místní Tělocvičné jednoty Sokol, sokolské jednoty z Třebětic a Československé obce legionářské. Zároveň na radnici zavlála sokolská vlajka jako připomínka Památného dne sokolstva, jenž připadá na 8. října.

„Jsem ráda, že můžeme tímto způsobem vzdát poctu člověku, který se nebál a pustil se do boje s mnohem silnějším nepřítelem. I po pětasedmdesáti letech, které letos uplynuly od smrti Leopolda Novotného, pro nás tento člen Sokola může být velkým morálním vzorem,“ uvedla u příležitosti odhalení pamětní desky místostarostka Valašského Meziříčí Zdislava Odstrčilová.

Na Pustevnách v Beskydech napadl 13. října 2020 první sníh.
Silničáři hlásí první zimní zásahy, sníh odklízeli na Pustevnách i Soláni