Během balancování pochodoval, pak si sedl nebo klekl, několikrát si dokonce lehl a ležel a pak zase vstal a znovu chodil. To všechno, aniž by se mu míče na hlavě byť jen pohnuly.

Po dosažení rekordu byl unavený, ale šťastný. „Mám z toho krásné pocity. Fanoušci se mi na závěr postarali o výbornou atmosféru, kdy mě povzbuzovali a prožívali to se mnou. Dojali mě k slzám,“ svěřil se rekordman se svými dojmy. Přiznal, že především poslední půlhodina balancování byla náročná.

„Ale celkově, i přesto, že jsem měl předtím velice náročný pracovní týden, jsem to zvládl myslím dobře,“ podotkl Charalambus, který se tak nově pyšní čtyřiadvaceti světovými rekordy. Původně si přitom myslel, že skončí u čísla třiadvacet. „Jenže před nedávnem mi zemřel můj kamarád Jirka Juroška. Byl to můj dvorní fotograf, který zaznamenával všechny rekordy. Proto jsem si řekl, že pro něj udělám ještě jeden poslední,“ prozradil žonglér.

Šestašedesátiletý Bursas má k míči blízko od dětství. „Odjakživa jsem hrával fotbal, a tak jsem s míčem různě blbnul. Už jako desetiletý žák jsem se hecoval a klukům na tréninku říkal, že když třeba neudělám dvě stě hlaviček, koupím všem kofolu,“ zavzpomínal rodák z Nového Města na Moravě.

S rekordy začal ve svých jednačtyřiceti letech. Kromě čtyřiadvaceti světových je držitelem ještě více než tří set českých rekordů. Při všech předvedl neuvěřitelné výkony. S míčem na hlavě několikrát balancoval čtyřiadvacet i třicet hodin, balancoval se zavázanýma očima i při běhu. „Za zmínku si myslím taky stojí, když jsem v osmadevadesátém roce v tělocvičně meziříčské Základní školy Žerotínova necelých šest hodin v kuse hlavičkoval. Pak jsem zkolaboval. Měl jsem za sebou šestatřicet tisíc hlaviček,“ připomněl svůj neuvěřitelný výkon.

V současné době má před sebou několik vystoupení a na další rekord už se nechystá. „Ale to už jsem říkal několikrát, a pak jsem se stejně pustil do dalšího. Člověk si plánuje a pak to může být úplně jinak,“ uzavřel legendární žonglér.