Oboru se po studijní i pracovní stránce věnoval také ve Finsku a Norsku. V zahraničí si uvědomil, že jeho posláním je věnovat se ochraně toho nejcennějšího, co na zemi máme, tedy přírody. K ní prý mladý ekolog tíhnul už odmalička. „Rodiče mě k tomu nijak zvláště nevedli, bylo to zkrátka ve mně. Odjakživa mě příroda fascinovala," přiznává Radim Živocký.

Pouhé studium a poznávání různých druhů živočichů mu ale nestačilo. Chtěl prý vždy pochopit vztahy mezi nimi. „Tak jsem se pomalu dostal od zahradnictví k ekologii. Člověk si tak nejlíp uvědomí nejrůznější vazby, které v přírodě fungují," vysvětluje usměvavý ochránce přírody. Splnil se mu tak jeho sen. Koníček se stal i jeho prací, které věnuje denodenně svůj volný čas.

V současné době Radim Živocký pracuje pro neziskovou společnost Salamandr. Navrhuje a realizuje pro ní přírodní ekologické zahrady.

Zahrada by podle něj měla být nejen estetická, ale i ekologicky hodnotná. „Měla by tam žít spousta živočichů, například ještěrky, čolci nebo motýli. Měla by být zkrátka barevná a živá," popisuje své přesvědčení ekolog.

Související Valašská zahrada v Rožnově přilákala přes 4 500 lidí