Fanoušci vnímají opravy pozitivně.

„Je to super. Záchody jsou konečně kulturní. Nemusíš do pachu, nebo někam do křoví. S novým fanshopem se zvedla i úroveň prodeje klubových suvenýrů. Investice do oprav není zbytečná,“ míní Marian Vilém z Hovězí.

Diváci práce dělníků při poslední etapě moc „neuvidí“. Kromě nových záchodů na tribuně pro sezení a hlavního vstupu včetně prodejních míst vstupenek se týkaly spíše technických věcí.

„Nejvíce se dotkly elektřiny, která byla ještě původní z osmdesátých let. Nevyhovovala moderním požadavkům, byly tam například staré druhy pojistek, které už se nedaly ani sehnat,“ přiblížil vedoucí provozu zimního stadionu Petr Propš.

Větší komfort pro diváky i hráče

Pro hráče přinesou opravy hlavně komfort.

„Původní kabiny nebyly vůbec odvětrávané. Teď je vyměněná vzduchotechnika, odvod a výměna vzduchu eliminuje nepříjemný zápach. Diváci mají nové záchody a nové pokladny poskytnou komfort pro prodejce vstupenek i fanoušky,“ doplnil správce.

Šatny pod tribunou na sezení včetně hygienického zázemí jsou jako nové. Taktéž kancelář správce stadionu, místnosti ledařů, elektrorozvodny či dílny elektroúdržby.

„Součástí oprav se stala výměna veškerých inženýrských sítí, tedy elektrorozvodů, vody, kanalizace, vzduchotechniky a topení. Nový bude také potřebný nábytek,“ informoval místostarosta Vsetína Tomáš Pifka.

Čtvrtá etapa opravy stála 16,3 milionu korun bez DPH.

„Zaplatili jsme ji z rozpočtu města, dotací ve výši osm set tisíc korun přispěl Krajský úřad Zlínského kraje,“ vypočítal starosta Vsetína Jiří Růžička.

Doplnil, že tato etapa nebude poslední. „Momentálně řešíme budoucí rekonstrukci střechy a pláště zimního stadionu,“ dodal.

Opravy ocenil jednatel klubu VHK Robe Vsetín Daniel Tobola. „Všem se nám tu bude lépe pracovat, trénovat a hrát,“ uzavřel.

JAK ŠEL ČAS

Krytý zimní stadion Na Lapači dostavěli v roce 1985. V roce 2009 přešel do majetku města Vsetína a začal se postupně opravovat. V tomto roce to byla oprava strojovny chlazení.

O rok později došlo na kompletní rekonstrukci strojovny, chladicího zařízení a výměnu mantinelů. S ní byla spojena i výměna střídaček, trestné lavice, boxu časoměřičů, sítí nad ochrannými plexiskly a pořízení nových branek.

V roce 2011 následovala rekonstrukce osvětlení a ozvučení.

KOLIK TO STÁLO?

Opravy stály během čtyř let 52 milionů korun

2016, 2017 oprava chladicího systému ledová plocha, světelné tabule, šatny A týmu, WC strana na stání 21,5 milionů korun

nová rolba 3,5 milionu korun

2018 šatny, fanshop, wc pro vozíčkáře, stříšky nad střídačkami 9,7 milionu

kamerový systém 1 milion

2019 WC pro diváky na sezení, vybavení šaten, inženýrské sítě, vzduchotechnika 16,3 milionu korun