Ladislav Křenek přivítal gratulanty v myslivecké uniformě, která k němu neodmyslitelně po celý život patří. „Moc si vážím, že jste ke mně přijeli. Na to budu dlouho vzpomínat," netajil oslavenec.

Ladislav Křenek se narodil 21. května 1915. Vyučil se natěračem a lakýrníkem v Brně. Poté pracoval nejprve jako živnostník. Po válce nastoupil do rožnovské Tesly. „A tam jsem pracoval až do důchodu," řekl Ladislav Křenek.

Na tradiční otázku, jaký má recept na dlouhověkost, jubilant odpovídá: „Nekouřil jsem, nepil a celý život jsem byl v plné práci."

Volný čas trávil Ladislav Křenek jako myslivec v lese. Také se může pochlubit řadou trofejí, které za svou loveckou kariéru nastřádal.

Právě les je místo, kam by se stoletý Ladislav Křenek chtěl ve svém úctyhodném věku ještě podívat. „Dlouho jsem nebyl na Javorníku, kdyby to šlo, chtěl bych se na jeho hřeben ještě vydat," netají oslavenec.

A vedení rožnovské radnice je připravené třetímu nejstaršímu obyvateli města toto přání splnit. „Myslím, že se nám podaří zajistit povolení na jednorázový výlet autem na Javorník. Vždyť tady pan Křenek zimní péčí o zvířata nechal kus svého srdce," slíbil starosta Rožnova Radim Holiš.

Ladislava Křenka čekají o víkendu velké rodinné oslavy. Poblahopřát mu přijdou čtyři vnuci a šest pravnuků.