Jak se v Karlovicích připravují na zimní sezonu? Magda Pekařová, mluvčí vlastníka Ski areálu Synot Kyčerka říká, že navzdory ekonomické krizi se přípravy ničím neliší od předešlých let.

„Přecházet na úsporný režim jsme postupně začali již v předchozích letech. Průběžně obnovujeme a obměňujeme techniku, přičemž pořizujeme úspornější varianty, méně energeticky náročné. Na zaměstnancích šetřit nehodláme, navíc vzhledem k bezpečnostním předpisům a zákoníku práce ani není možné snížení počtu pracovních míst,“ doplňuje Pekařová.

Loňská sezona byla úspěšná

Vzhledem tomu, že v době pandemie koronaviru byl i tento areál v důsledku nařízených covidových opatření uzavřen, byla v uplynulé sezóně návštěvnost nad očekávání veliká.

„Lidé si chtěli tento „půst“ vynahradit. Počasí nám navíc hrálo do karet, areál tak byl v provozu až do posledního březnového víkendu,“ hodnotí loňskou sezonu Andrea Matyščáková ze ski areálu Kyčerka.

Lyžovat budeme i letos, návštěvníci si ale připlatí

Že by středisku hrozilo kvůli cenám energií nebo nedostatku techniky uzavření, se na Kyčerce nebojí.

„Ne, tento scénář nenastane. Naše sjezdovky budou v zimní sezoně v návaznosti na počasí v provozu,“ říká rozhodně Matyščáková.

Zdražení se ale nevyhnou. Současná ekonomická krize přinutila i tohoto provozovatele navýšit ceny. Přestože je právě finalizují, již nyní je zřejmé, že si návštěvníci areálu budou muset sáhnout hlouběji do kapes. Tak jako podobných mnoha dalších střediscích, také tady dojde přibližně ke dvacetiprocentnímu navýšení cen.