A co více, stala se mu radostí, kterou vyplňuje prakticky veškerý svůj volný čas. V jeho garáži totiž dřímá vzácný kabriolet MG Midget z roku 1978. A ten si pečlivou každodenní péči zaslouží.

Na rozdíl od nových a moderních aut ta stará mají po-dle Arnošta Turči duši. „Když si člověk uvědomí, co všechno to auto vydrželo, tak je to fascinující. Člověk má k takovým strojům úctu," vypráví Arnošt Turča.

Milovník veteránů z Valašska tvrdí, že mezi starými auty vždy trochu omládne. „Stará auta mi připomínají vzpomínky na mé mládí a minulost. Je to pěkné, vždycky se vrátím o několik desítek let nazpátek," doplňuje s nostalgií motorista.

Nablýskaný žlutý kabriolet MG Midget vlastní vitální automechanik tři roky a aby na jeho pořízení manželé Turčovi měli potřebné peníze, obětovali prý vybavení ložnice. „Je to trochu nadsázka, ale levná záležitost to není," vysvětluje nadšený motorista. Má prý naštěstí tolerantní ženu. Bez ní by si své sny plnit nemohl. „Má žena mě podporuje a to je důležité. Vážím si jí a jsem moc rád, že takovou ženu mám," vyznal se majitel vzácného auta, které je prý až na drobné opravy původní. „Když se o auto člověk stará, tak vydrží. Nedávno mě dovezlo dokonce do Prahy," vysvětluje nadšený motorista. V hlavním městě se totiž konal jeden ze srazů veteránů, kterého se Arnošt Turča se svým plechovým miláčkem zúčastnil. „Snažíme se s manželkou jezdit co nejvíce. Ročně stihneme i devět srazů," počítá automechanik. Vzápětí ale dodává, že srazy milovníků historických vozidel nejsou jediné příležitosti, kdy se ve svém plechovém krasavci projede. „Pokud dovolí okolnosti, jezdíme ho provětrat minimálně jednou týdně," prozrazuje Arnošt Turča. Je to prý jeho hračka, které se věnuje rád celoročně. „V zimě už auto nedočkavě připravuji na další sezonu a nikdy se jí nemohu dočkat," přiznává vitální důchodce.

Se svou manželkou si tak prý do sytosti užívají krásného podzimu života.