„Klesají nám tržby, a tak je zavedení úsporných opatření pochopitelné,“ nechal se slyšet ředitel osobní přepravy ČSAD Vsetín Oldřich Holubář.

Především pro obyvatele málo obydlených údolí jako Dinotice, Vranča nebo Černé nastane podle informací Kvokárny návrat do doby minimálně 200 let zpátky. „Byl jsem opravdu překvapený, když namísto autobusu stál na zastávce modře natřený žebřiňák, ve kterém byly zapřaženy dvě krávy,“ kroutil hlavou například M. Mikulenka.

„To není pravda. Nakoupili jsme pro tuto dopravu páry volů až z Itálie. Žebřinové vozy jsou vypolstrované a mají přirozenou klimatizaci,“ oponoval jeden z „šoférů“ speciálních prázdninových linek Martin Húšť.

Proč nepoužil dopravce koně? Podle dostupných informací by prý obyvatelům zapadlých údolí mohlo být po zápřahu koní do dostavníků z rychlé jízdy nevolno.
Nicméně podobné změny čekají i obyvatele měst. „Podle všeho rozšíříme tuto prázdninovou dopravu i do měst. Namísto drahého provozu autobusů MHD budou projíždět ještě letos v září bryčky s koníky například ve Vsetíně,“ rozhodlo v minulém týdnu vedení regionálního dopravce.

Text se nezakládá na pravdě